Millised on personaaltreeningu plussid?
Kevin Renno: «Olulisem pluss on see, et treening on just teile. Kui inimene tuleb rühmatreeningusse, siis peab ta mingil määral pidama tempot kogu rühma või paarilisega. Personaaltreener keskendub ühe isiksuse tahtmistele ja olgu selleks siis kaalu alandamine, tehnikate õppimine või füüsilise vormi parandamine, kogu protsess käib ühele inimesele mõeldes, treeneri tähelepanu on kogu aeg vaid temal. Tänu sellele on edasiminek ka teine kui rühmatreeningu puhul.»
Kas on olemas sihtgrupp, kellele personaaltreening sobib?
Renno: «See sobib absoluutselt kõigile. Meil võtavad lapsevanemad personaaltreeneri oma 8-9aastastele lastele just sel eesmärgil, et õpetada neile tehnikaid ja saata siis võistlema. Siin käib ka 50+ vanuses ülekaalulisi inimesi, kes tahavad trenni teha tervisespordina ja kehakaalu alandamiseks. Personaaltreeningu point on selles, et see sobib igaühele ning kindlasti ei tähenda see seda, et kaitsmed peale ja kohe ringi treeneriga võitlema. Inimene räägib algul treenerile, miks ta üldse trenni tuli ja mida ta tahab saavutada, kas näiteks kaalus maha võtta või paremat füüsilist vormi saavutada, ja vastavalt sellele siis trenni tehaksegi.»
Tai poks tervisespordina tundub imelik. Kas seda on võimalik ka ainult sel eesmärgil harrastada? Kui kaua peaks tervissportlane nädalas treenima?
Renno: «Tai poks sobib hästi ka tervisespordina. Treeningusagedus on individuaalne, kuidas keegi soovib. Et füüsiline vorm paraneks ja kehakaal alla läheks, peaks trennis käima minimaalselt kolm korda nädalas. Kaks korda nädalas on nii oma lõbuks, sellega ei maksa füüsilise vormi paranemist nii lihtsalt loota, see võtab aega. Kui panna ka toitumine paika, siis kaal langeks ka kahe korraga nädalas, aga muud efekti see ei anna. Kui tahad arenemist näha ja tehnikaid omandada, siis miinimumiks on kolm korda nädalas.»