T, 28.11.2023

Kuidas saada kauneid kõhulihaseid?

Naine
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Palju on olnud juttu sellest, et ilma toitumisharjumusi muutmata on pea võimatu oma kõhulihaseid nähtavale tuua. Vähem on aga räägitud sellest, kuidas treeninguga võimalikult efektiivselt oma kere keskosa treenida. 

Kas treeningul ja treeningul on vahe?

Lõuna-Illinoisi ülikooli viimaste uuringute kohaselt on mõttetu teha jõusaalis ühes treeningus kümneid erinevaid kõhulihaste harjutusi. Sa kulutad meeletult aega, näed vaeva, ent tulemus ei vasta kaugeltki sinu pingutustele, kirjutab treener Heikki Mägi Kaalustalla.ee blogis.

Selle asemel, et pöörata erilist tähelepanu ainult oma kõhu treenimisele, treeni tervet keha!

Uuringu käigus läbisid katsealused kuuenädalase programmi, tehes viis korda nädalas seitsmest kõhulihaseharjutusest koosnevat programmi (2 seeriat, 10 kordust). Kasutati klassikalisi kõhulihase harjutusi alustades keretõstetega ja lõpetades jalgade tõstetega. Selle kõige tulemusena ei vähenenud ei kehakaal, rasvaprotsent ega ka kõhuümbermõõt.

Uuritavatel paranes küll kõhulihaste vastupidavus - uuringule eelnenud testis jõudsid osalejad teha ühe minuti jooksul keskmiselt 33 kordust keretõsteid, pärast kuute nädalat 47 kordust.

Ent nagu juba öeldud, kõhu visuaalne välimus ei muutunud. Mis võiks olla veel kurvem - tööd teed, aga midagi ei muutu.

Kuidas siis treenida?

Parim taktika treenimaks väljapaistvaid kõhulihaseid on kasutada nn kogu keha lihaskonda hõlmavaid harjutusi. Olgu nendeks siis kükid, väljaasted, jõutõmbed, seljatõmbed jne. Nende harjutustega töötab terve sinu keha korraga, andes maksimaalse tulemuse. Sellele kõigele lisaks piisab ainult ühest kõhulihase harjutusest.

Selliselt treenides muutud sa reljeefsemaks, väheneb vööümbermõõt, kõhulihased muutuvad tugevamaks ja sinu kere keskosa muutub stabiilsemaks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles