Kuidas aru saada, et kaaslane valetab?

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Kohtingutel käiakse tavaliselt selleks, et teist inimest paremini tundma õppida. Aga tasuks olla ettevaatlik, sest mõned inimesed kipuvad kohtingutel uuele kaaslasele valetama. Nad võivad luisata oma töökoha, sissetuleku või eelnevate suhete kohta.

Kuidas aru saada, kas kaaslane valetab? Endine politseinik ja kohtupsühholoog Darren Stanton on justkui inimvaledetektor – ta oskab kehakeele põhjal tuvastada valetajaid. Siin on Stantonilt mõned nõuanded, kuidas valetajat ära tunda, kirjutab Female First.

Silmside vältimine

Kui istute kohtingul üksteise vastas, siis on silmsidet raske vältida. Kui esitad kaaslasele küsimuse ja märkad, et ta pilk eksleb kusagil mujal, siis võib-olla üritab ta midagi varjata. Silmside on kõige lihtsam viis, kuidas valetajat ära tunda. Valetajal on raske sulle silma vaadata, tõenäolisemalt vaatab ta ringi ja otsib su küsimusele vastust.

Pidev silmside

Teisest küljest võib kahtlusi tekitada ka see, kui kaaslane sulle pidevalt silma vaatab. Kuna on teada, et silmside vältimine võib viidata valetamisele, siis üritavad väga head valetajad pigem silmsidet hoida. Kaaslane võib sulle liiga pikalt ja intensiivelt jääda silma vaatama, justkui üritades tõestada, et ta räägib tõtt.

Punastamine

Ärevus võib inimese põsed õhetama panna, seega kui kaaslane hakkab punastama, siis suhtu tema vastustesse ettevaatlikult. Naised punastavad meestest rohkem, seega on naiste puhul seda märki ka lihtsam näha.

Hingamine

Ka hingamise järgi on võimalik aru saada, kas inimene valetab või mitte. Kui ta hingamine muutub normaalsest kiiremaks või aeglasemaks, siis võib see tähendada, et ta ei räägi tõtt.

Oma käte vaatamine

Käed räägivad inimese kohta paljugi, seega jälgi oma kaaslase käsi. Täiskasvanute puhul on nii, et igasugused žestid, mis hõlmavad ülakeha (rindkere ja nägu), võivad viidata valetamisele, seega tasuks panna tähele, kui kaaslane oma nina või pead sügab. Kui kaaslane hoiab midagi käes, siis valetades kipub inimene oma haaret tugevamaks muutma.

Kehahoiak

Kui olete koos, pane tähele kaaslase kehakeelt. Risti asetatud jalad või käed võivad viidata valetamisele. Paljud inimesed teavad seda ja võivad üritada oma kehahoiakut teadlikult muuta, et mitte end reeta.  

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles