EatingWell portaali artiklis märgivad toitumisspetsialistid Karen Ansel ja Natalie Rizzo, et paljud toitumis- ja elustiiliharjumused, mis on ekslikult sildistatud halbadeks, võivad tegelikult aidata kaalust alla võtta.
Puhkepäevad on vajalikud selleks, et aidata teie kehal kurnavast treeningust taastuda. Treeningujärgne puhkeaeg võimaldab aga lihastel taastuda ja tugevneda.
2. Tee vähem kardiotreeningut
Kuigi kardiotreening põletab kõige rohkem kaloreid minutis, võib see põhjustada ka nälga, ülesöömist ja seejärel kaalutõusu. Selle asemel, et veeta lõputuid tunde jooksulindil või rattaga, keskendu rasva kaotamisele kõndimise ja jõutreeninguga.
Uuringud näitavad, et söödud rasva tüüp on kaalulanguse seisukohalt oluline. Näiteks südamele kasulike mono- ja polüküllastumata rasvade rikas Vahemere dieet on seotud tervislikuma kehakaalu ja vähema kõhurasvaga. Ühe uuringu kohaselt kaotasid inimesed, kes järgisid Vahemere dieeti 18 kuud, 6 protsenti vistseraalsest rasvast. Ja need, kes järgisid kava muudetud versiooni, mida nimetatakse roheliseks Vahemere dieediks, vähendasid vistseraalse rasva kogust koguni 14 protsenti.
Kalorite range piiramine võib suurendada nälga ja söögiisu, mis võib viia ülesöömiseni. Tasakaalustatud toitude ja vahepalade söömine tavapärastel aegadel aitab püsida täiskõhutundel ja hoiab meeleolu positiivsena.
Uuringud on järjekindlalt seostanud stressi kaalutõusuga. Kui stress muutub krooniliseks, võib see suurendada ka stressihormooni kortisooli taset, mis käsib kehal kõhurasva talletada. Seetõttu võib stressi vähendamine mängida otsustavat rolli lisakilodest vabanemisel.