3. Sa ei suuda tähtaegadest kinni pidada ning unustad koosolekuid ära.
Kui töö ärategemine ja isegi tööle jõudmine muutub igapäevaseks lahinguks, võib see samuti depressioonile viidata. Inimene ei kuule hommikul äratuskella, hilineb, ei pea tähtaegadest kinni, ei käi enam kolleegidega lõunal, on muutunud enda ja teiste suhtes väga kriitiliseks. Sellele tuleb tähelepanu pöörata eelkõige siis, kui on toimunud muudatus inimese käitumises ja suhtumises.
4. Sul on tööl vihapursked.
Depressioon võib teha inimese väga kergesti ärrituvaks, süütenöör on väga lühike nii kolleegide, klientide kui mis iganes asjaolude suhtes.
5. Sa ei ole enam motiveeritud tegema tööd, mida varem nautisid.
Loomulikult ei tohi kohe järeldusi teha, kui mõni tööülesanne osutub igavaks ja tüütuks, jälgida tuleb pikka aega kestvat apaatiat ja tujutust töö juures. Märka, kui töö enam absoluutselt rahuldust ei paku.
Mida teha, kui kahtlustad, et oled depressiooni küüsi langenud?
Kui nimetatud kirjeldused klapivad sinu käitumisharjumustega tööl, on võimalik kohe abi otsida ning olukorda parandada.
Kuula, mida su keha su tervise kohta räägib. Oled sa väsinum kui tavaliselt? Kas tarbid alkoholi või teisi mõnuaineid? Kuidas sa magad? Kas sa liigud piisavalt? Kas tunned eri kehapiirkondades pingeid?
Räägi oma tunnetest ja olukorrast lähedastele või usaldusisikule. See aitab eemaldumise ja kapseldumise vastu ning ei jäta sind enda sisse vangi.
Mine nõustaja juurde – depressioon allub reeglina ravile. Professionaalne abi on väga oluline. Nemad annavad kõige täpsema raviplaani. Uuri, kas sinu tööandja toetab psühholoogilise abi saamist.
Hinda, kas töö mõjutab su vaimset seisundit.
Tööalased saavutused, märkamine ja kiitused võivad mõjuda positiivselt ning aitavad võidelda depressiooni vastu. Püüa aru saada, kuidas tööl käimine sulle mõjub – kas sümptomid leevenevad või süvenevad.