Kui ta väike oli, kiitnud üks naabrionu Anu isale ikka, et tüdruk tuleb tänaval vastu ja alati naeratab. See rõõmupisik pole teda tänaseni maha jätnud. Enamgi veel, Anu mõjub oma nakatava positiivsuse ja helgusega suisa teraapiliselt.
«Ma ei tea, kelleks ma lapsena saada tahtsin, aga mäletan, et joonistasin kogu aeg. Suvevaheajal istusin toas põrandal ja joonistasin. Tajusin, et see mind tõmbab. Täiesti iseseisvalt otsustasin, et hakkan käima kooli kunstiringiski,» meenutab Anu, kelle meelest ei peaks vanemad lastele oma tahtmist peale sundima, sest nood teavad tegelikult väga hästi, mida neile teha meeldib.
Nüüd, möödanikus tööstusdisaini ja moeõpingud, moeajakirjanikutöö ning kaks raamatutut – 2003 ilmunud «Ma armastan moodi» ja 2010 ilmavalgust näinud «Minu London» –, on Anu taas pühendunud oma lapsepõlvearmastusele – joonistamisele.
«Mul ei saa illustratsioonide tegemisest küllalt. Tahan neid joonistada aina rohkem ja rohkem, sest see pakub mulle rõõmu. Kui mul on näiteks 30 vaba eurot, ei osta ma mitte uut huulepulka, vaid uue poti akrüülvärvi või pintsleid.»
Akrüülidega maalib ta suuri pilte, guaššidega väiksemaid. Teeb paberile, skännib arvutisse, töötleb ja siis... Just hiljuti rippusid LHV pangale tehtud kolm üleelusuuruses lustakat joonistust Eesti Kunstiakadeemia platsi kõrvalhoonel.
«No muidugi on see lahe!» hüüatab Anu, kui uurin, kas tuleb sisse teistmoodi olemine, kui enda töid nii suurelt linnaruumis näha. «Need pildid, nagu kõik teisedki, on mul tehtud rõõmutundega. Ma ei tea, kas inimesed seda tajusid, aga see on neis piltides olemas ja mõjutas seda tühja platsi seal. Et EKA maja ikka kerkiks.»