«Varem lihtsalt ei tehtud sõusid kambast üle 40-aastastest naistest. Meil on seitse peategelast. Me oleme mitmel viisil ebatavalised. Me tegeleme kultuuriliselt põletavate küsimustega,» ütleb kultussarjas «Seks ja linn» Charlotte'i kehastav Kristin Davis (58). Jätkusari «Ja ongi käes...» toob armsaks saanud tegelased uuesti ekraanile.
Intervjuu on antud 13. juunil, enne näitlejate streiki.
Kust me selle hooaja alguses Charlotte’i leiame?
Umbes sealt, kuhu me ta jätsime. Ta püüab jätkuvalt olla oma lastele parim ema, ning olla parim abikaasa Harryle. Lapsed esitavad teatavaid väljakutseid selles osas, mida nemad teha tahavad, ja Charlotte’i jaoks on esimene instinkt püüda [neid] kontrollida. See on tema jaoks pidevalt keeruline heitlus. Hooaja edenedes näeme me, kuidas ta vaikselt lepib ja oskab teha õigeid otsuseid nii oma laste kui ka Charlotte’i jaoks. Ta peab oma suhtumist ümber hindama, mis on suurepärane. See on lõbus ja ma isiklikult suhestun sellega samuti. Charlotte on keskteel, kuid talle antakse ka palju kanda, mis on näitlejale tore väljakutse.
Kuidas sulle tundub, et ta on tegelaskujuna muutunud?
Mulle tundub, et ta on kindlasti maailmale rohkem avatud. Alguses oli ta oma eesmärkidele väga keskendunud: ta tahtis abielluda, ta tahtis, et kõik oleks täiuslik. Tema idee täiuslikkusest oli aga üsna piiratud, ma ütleks, vähemalt alguses. Kuid oma elukogemuse käigus – lahutus, mured lapsesaamisega – pidi ta minema sügavamale, mõistma, mis on päriselt tähtis. Ja see on suurepärane õppetund, mida omandada. Mõnes mõttes võitleb ta senimaani oma ideaalide ja reaalsuse põrkumisega. Ja see on muidugi tõene paljudele meie seast.
On raske leppida, et elu pole päriselt see, mida oled ette kujutanud. Nii et mõnes mõttes on tal kõik, mida ta tahab, teisalt peab ta ikka enda kohta uurivaid küsimusi esitama. Kes ma olen? Kas ma olen rahulolev? Olen ma piisavalt õnnelik? Elan ma kuidagi oma elu kellelegi teisele, mitte endale? Ja ma arvan, et kummalisel kombel alguses nii oligi, seda ta tegigi. Ta elas oma elu oma ideaalidele; mitte ilmtingimata teisele inimesele, kuid pidades silmas seda pilti, mida ta oli endale maalinud. Siis pidi ta maa peale tagasi tulema – ahhaa, see on inimene, keda ma armastan ja ta ei näe välja selline, nagu ma eeldasin, aga see ei loe. Ta pidi õppima laskma asjadel minna.