P, 28.05.2023
SENSATSIOON ⟩ Eesti kaunitarist sai Itaalias teletäht. Täna astub ta Tallinnas moelavale
Foto: Maria Solange erakogu
Kristina Herodes
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments

Maria Solange on imekaunis eestlanna, kes teinud säravat karjääri teletähe, näitleja ja modellina. Itaalias on ta märksa tuntum kui siin ja pole ka ime – Eestis pole ta andnud ainsatki intervjuud! Postimees Naisel avanes ainulaadne võimalus kaunitariga juttu ajada.

Maria Solange saabus Italiast taas Eestisse spetsiaalselt selleks, et astuda modellina lavale täna õhtul toimuvas suurejoonelises  «Trinity» moeetenduses ning kanda Aldo Järvsoo, Riina Põldroosi ja Ketlin Bachmanni loomingut.

Maria ei saabu Tallinna mitte juhuslikult. Selle taga, et ta täna õhtul kruiisiterminalis Embassy of Fashioni moetalentide loomingus lavale astub, on terve suur, ilus ja eriline lugu.

«Tegelikult ma ei ole mitte kunagi tahtnud Eestis intervjuusid anda ega ennast esile tuua,» tunnistab Maria tagasihoidlikult naeratades. «Ma ei hakanud modelliks sellepärast, et oleksin ennast kunagi ilusaks pidanud, aga mind paelus see kunstiline, loominguline protsess nii väga. Minu silmis on mood, kunst ja looming kõik koos. Ja sealt tuli kuidagi loomulikku rada edasi näitlemine ja modellitöö.»

Maria Solange
Maria Solange Foto: Maria Solange erakogu

Maria Solange on mänginud Itaalia ühes populaarseimas telesarjas «Vivere» ja astunud üles filmis, kus peaosas oli Mick Jagger. Ta on Itaalias tuntud teletäht, saatejuht ja fotomodell. «Olen töötanud ka Pariisis, show-roomis koos John Gallianoga.» Seda kõike aga ei loetle ta saavutustena, vaid annab lihtsa vastuse küsimusele – mida sa seal Itaalias teed?

Loe ka seda: Eesti moegeenius jagab hea elu retsepti, mis aitab kõikidest raskustest üle saada

Kuidas sellise klassi täht saabub Eestisse, et astuda üles «Trinity» moeetenduses?

Kaunitaril on Eesti tipptegijatega väga isiklik ja unikaalne side.

Maria Solange ligi 30 aasta eest
Maria Solange ligi 30 aasta eest Foto: De Studio

«Minu jaoks kõik algas siin. Ma õppisin kunsti ja minu armastus moe vastu algas IN show'ga. See oli ligi 30 aastat tagasi ja just sellel noorte talentide show'l tutvusin Aldo Järvsooga. Need olid minu jaoks kõige ilusamad ajad. Kõike tehti nagu tõelist kunsti, kogu hingest, keegi ei lugenud töötunde ega säästnud oma energiat.» Aldo etenduses tuli Maria Solange lavale show' finaalis, imelise õhkkerge inglina, kes laval kustus. See oli rabavalt eriline lõppakord, mida Eesti moeavalikkus siiani mäletab.

Nooruke Maria Solange ligi 30 aasta eest
Nooruke Maria Solange ligi 30 aasta eest Foto: Herkki Merila

Maria Solange aitas IN show teostumisele kaasa lisaks modelli rollile ka mitmes muus vallas, abistas Maarja Tali korraldusküsimustes, andis nõu lavastuse osas. «Ma õppisin Kopli kunstikoolis ja ma küll polnud korraldaja, aga võtsin hästi aktiivselt osa. Ma olin tulihingeline fänn,» meenutab ta täna. Just sellelt lavalt sai tuule tiibadesse Maria modellikarjäär, ta tegi palju koostööd De Studio talentidega.

Itaalia
Itaalia Foto: Maria Solange erakogu

Peale IN show'd viis tee Itaaliasse ja maailm märkas säravat ja talendikat kaunitari silmapilk. «Edasi mind kutsuti igale poole. Olin seebiooperis näitleja, koomik, saatejuht, kuni sattusin modelliks,» jutustab Maria.

Maria Solange annab peale läbilööki ja mitmekesiseid kogemusi maailma moeringkondades hinnangu ka Eesti moeelule: «Mitte miski maailmas ei ületa seda ausat, kirglikku loomingut, mida tehakse Eestis,» teatab ta tuliselt. «Kõige südamelähedasemad mälestused on mul just Eestist, koostööst Aldo ja Taneliga, midagi nii ehedat pole ma kusagil maailmas näinud! Inimesed ei saanud toona sulle vahel isegi modellitöö eest tasuda, aga tegite koos kõike kunsti nimel. See oli midagi maagilist! Ma ei unusta sea kogemust iialgi.»

Maria Solange on tagasi Eestis ja täna õhtul moelaval!
Maria Solange on tagasi Eestis ja täna õhtul moelaval! Foto: Maria Solange erakogu

Täna saab 30 aastat tagasi alanud ühise loometee otsad üheks tervikuks kokku sõlmida. Maria Solange astub «Trinity» etendusese taas moelavale.

«Aldo kutsus mind. Ja mu süda hüppas rõõmust! Kuna 30 aastat tagasi olin just koos nende talentidega esmakordselt laval, siis tundsin – see on mulle suureks auks! Ja midagi hingele. Ma olen üdini kunstiinimene, näitlemine, televisioonitöö, modellindus – need kõik on emotsioonide loomise kunst, kõik on seotud.»

Maria Solange
Maria Solange Foto: Helemai Alamaa

Kuidas Mariat ära tunda saab? Siin on riietuseviited, et teaks pilku teritada:

«Esimesena kannan ühte õhulist, haldjalikku Aldo kleiti. Siis tulen lavale tumelillas Ketlini pükskostüümis ja siis kahes Riina kleidis – üks liblikatega ja voolav, teine on hästi pariisilik, sulgedega salongikleit, hõbehalli värvi.»

Maria Solange on teinud koostööd lugematu hulga disainerite ja stilistidega. Kuid originaalseid asju, milles on ka hing sees, polegi maailmas ülearu palju leida. «Embassy of Fashioni moegeeniused on minu absoluutsed lemmikdisainerid, ma Itaalias üldse muud disaini enam ei osta, ma ei taha! Ja kui sa lähed nende loomingus maailma, mõjud nagu värske tuul, täiesti teistsugusena, sind märkavad kõik! Nad on nii ebareaalselt andekad.»

Moevaatemäng «Trinity»

«Trinity» lavale sammuvad kolme särava ja mitmekordselt auhinnatud Eesti talendi värsked teosed: Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmanni ja Riina Põldroosi kevadkollektsioonid.

Lisaks esitleb sealsamas ehtekunstigeenius Tanel Veenre tuliuut maagilist ehteseeriat «Pearl moon».

Moelava tuleb ebareaalsete mõõtmetega, lausa 250 meetri pikkune, parimad modellid sõidavad selleks tähtsündmuseks kokku nii Eestist kui ka mitmelt poolt piiri tagant. Lavale on oodata enam kui sadat tuliuut ja kevadiselt laetud komplekti. 

Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Riina Põldroos – Embassy of Fashion
Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Riina Põldroos – Embassy of Fashion Foto: Erlend Štaub / TFW
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles