Tõesõna, mul on raske seda uskuda! Rahvas seisab püsti ja plaksutab ning nad teevad seda kasvava kirega juba rohkem kui kümme minutit jutti. Siis tuleb Donna osatäitja ja hüüab ulja aktsendiga eesti keeles: «Tere, Tallinn! Veel üks laul?» Huilgamine. Muusikal «Mamma Mia!» on publiku täiega ellu äratanud. Kuidas see juhtus?
ABBA lugudega on sageli samamoodi nagu sillerdava diskoglämmiga laiemalt ja üldse säravate, edevate ja magusate asjadega elus – poos on öelda: «Äh, mina ei tarbi!» Salaja sööb enamik. Muusikal «Mamma Mia!» taasavas kunagise Rootsi popi kullaaugu ja ujutas rahva sädeleva vitaalse vaatemänguga üle. Vaielda pole siin midagi: originaalselt kurvilised meloodiakäigud, äärmiselt nutikad sõnad, hoogsad arranžeeringud. See on tase! Ja olgugi et bändi kõrgeima lennu aeg jääb umbes 40 aasta taha – inimesed teavad neid lugusid ka praegu. Kiire pilk saali: pead hakkasid nõksuma ja jalad kaasa tantsima juba hiljemalt hiti «Money, Money, Money» lavale jõudes.
ABBA kõlab selles muusikalis erakordselt hästi. Loomulikult lisavad osatäitjad lugudesse ka karakteri tundeid ja koomilisi knihve, mida muusikud ei tee, aga kohati kõlavad naishääled lausa häirivalt sarnaselt Agnetha ja Anni-Fridiga. Kuid omamoodi on see just plussiks, kõlaliselt see paitab kõrva.
Sind võiks huvitada ka: INTERVJUU STAARIGA | Depeche Mode tuleb Eestisse: «Pea meeles, sa pead surema. Seega ela täiega!»
Füüsiline huumor
Võib ju mõelda, et etenduse nautimiseks on vaja olla ABBA-fänn, paadunud romantik või muusikalisõber, kuid nii see pole. Laeng on piisavalt võimas ja vaatemängu hoog ning energia ülevoolavalt suur, üsna võimatu on mitte kaasa haaratud saada. Mõnegi loo puhul tuleb igati kasuks see, et ka meeshääled saavad klassikalistest versioonidest kandvamaid rolle. Näiteks «Knowing Me, Knowing You» võtab ikka pisarad silma, nii pagana ilus on! Ja mitmed ulakad ümberpööramised, nagu loos «Does Your Mother Know», annavad vürtsi ja vunki kõvasti juurde.