E, 29.05.2023

VIDEO ⟩ «Vot see on tõeline kunst. Ja mood!» Toivo Freeman Pilt ajas Tallinn Fashion Weekil rahva pöördesse

Facebook Twitter
Comments 1

Toivo Freeman Pilt näitas täna Tallinn Fashion Weekil esimest korda oma loomingut. Ja pani terve Kultuurikatla värisema! Esitamisele tuli tema kolme viimase aasta looming, mille jaoks on ta inspiratsiooni ammutanud elust enesest.

Multikunstnikust mässaja sai tuntuks enam-vähem samal ajal, kui oma esimesed tagid rahva sekka saatis – need on liiga pöörased, et pilgurahe alt pääseda. Disainer ise on täpselt oma loomingu vapikujund, kes teostab end moes, muusikas, mixed media arts’i maaližanris ja tõenäoliselt veel miljonil muul rindel, kui see vaid pähe peaks tulema.

Vaata ka: SUUR ÜLEVAADE, VIDEO | Paljad, pöörased, kaunid ja glamuursed hetked Tallinna moenädalalt

Tema eesmärk oli tuua lavale värvi-, prindi-, üllatuse- ja energiaplahvatus, kõike hästi palju, aga tähenduse ja sisendusjõuga. Tema ambitsioon polnud grammigi väiksem kui tuua TFW lavale kõige pöörasema laenguga etendus. Esiteks muidugi tema käsitsi loodud unikaaltagid, aga samuti püksid, pusad, aksessuaarid.

Toivo Freeman Pilt Tallinn Fashion Weekil.
Toivo Freeman Pilt Tallinn Fashion Weekil. Foto: Eero Vabamägi/Postimees

«Mulle on väga tähtis ka see, kes mu asju kannavad. Nõrga karakteriga see ei tööta – siis on tagi tühi. Tugev isiksus peab sees olema. Ja mulle ei meeldi, et modellid peavad olema pikad ja peenikesed, ei! Olgu inimesed nagu meie, igas mõõdus. Kuna mina ise olen üleni täis tätoveeritud, siis tätoveeritud kodanikuna ma väljendan oma austust selle kunstiliigi vastu ja panen lavale kõik tätoveeritud modellid. Naised on ülivinged karakterid, mehed elukutselised sõdurid,» avaldas ta tänavu veebruaris Postimehele.

Sõdurid kutsus ta seepärast, et oli ise varem elukutseline sõjaväelane. «Meesmodell peab olema mehelik – sirge rühi ja selge silmavaatega. Las saavad natukene loomingulisust oma ellu. Ega nad kõhelnud, vaid ütlesid mulle kohe: «Teeme ära! Sõdur ju ei karda.»»

Mässajast multitalent Toivo Freeman Pilt, kes väljendab end ka moe keeles.
Mässajast multitalent Toivo Freeman Pilt, kes väljendab end ka moe keeles. Foto: Toivo Freeman Pilt

Modellid leidis mees otse tänavalt – nägi ägedat tüüpi, astus ligi ja kutsus stuudiosse. «Tavaliselt korra ehmatab ära, aga edasi saame jutule,» rääkis Freeman. «Kui ausalt räägid, siis toimib. Korra mõtlesin küll, et see tulge-pildistama-jutt kõlab nagu pervo-onu, aga keegi pole kartma löönud.»

TFW on Freemani jaoks nagu suur kunstiprojekt, kus ta mõtleb palju ja tegutseb sööstudena. Disainib asju, saapaid, kleite, samal ajal kerib peas lavastus ja detailid lähevad paika. «Eufooria, mis viimaks möllama hakkab, oskan ajastada lavale.»

Vaata videot!

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles