«Jah, ma liigun ratastoolis, aga see ei defineeri mind!» Spinaalset lihasatroofiat põdev 21- aastane BFMi tudeng Hendra Raud ei sea rasket haigust endast ettepoole ja täidab uskumatu järjekindlusega kõik oma unistused. Neiu suurimaks missiooniks on kujunemas soov muuta seda, kuidas maailm füüsilise erivajadusega inimesi näeb.
Juba üksteist kuud saab Hendra TÜK Lastefondi abiga SMA kulgu pidurdavat ravimit Risdiplam, mida Haigekassa neiu vanuse tõttu ei rahasta. «Ma ei ole vist kunagi elus nii palju kätega vehkinud, klubides tantsinud, nii paljudes projektides osalenud ja ennast inimesena tundnud, kui praegu,» ütleb naine, kes on tänu ravimile saanud võimaluse elu päriselt elada.
Projekte, millega Hendra igapäevaselt tegeleb on erinevaid ja neid on palju. Kuna ta õpib Tallinna Ülikoolis ristmeediat ütleb Hendra naljatledes, et on oma hinge ja aja BFMile müünud, sest tegemist, erinevaid inimesi ja kohti, kuhu energia ja aeg suunata on palju. Hendra oli muuhulgas Üleeuroopalise projekti BFM talks kaasprodutsent ja Eesti esindaja.
Sama oluline kui õpingud meedia alal on naise jaoks see, et liikumispuudega inimesed leiaksid meedias kajastust kui tohutu potentsiaaliga inimesed, mitte kui kannatvad ja haiguse külge aheldatud erivajadusega olendid. «Mulle ei meeldi, kui mind tuntakse piletijärjekorras ära ja öeldakse haletsevalt, et ma olen inspireeriv. Ma ei ole kangelane või inspiratsiooni allikas, ma olen naine, tavaline inimene ja ma tahan, et kui keegi mulle järgi vaatab siis sellepärast, et mu ratastool on kaunistatud või juuksed on blondid!»- Just nii kirglikult võtab naine kokku selle, mis teda puuetega inimeste kajastuse juures häirib. Selle muutmiseks on ta koostöös Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liiduga alustamas ka audiovisuaalset projekti, mis toob esile erivajadustega inimeste elu positiivse ja ägedama poole.