R, 31.03.2023
PERSOON ⟩ Eesti üks kauneimaid naislauljaid: muusika on minu jaoks sõber
Karmen Telvik on Hiiumaalt pärit noor lauljatar, kes ühel päeval loodab enda muusikat avaldada ja esitada. Foto: Sander Ilvest
Marju Rõmmel
, naine.postimees.ee tegevtoimetaja
Eesti üks kauneimaid naislauljaid: muusika on minu jaoks sõber
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

22-aastane Karmen Telvik on Hiiumaalt pärit laulja, kes on oma elu jäägitult muusikale pühendanud. Telvik meenutab heldinult isa tehtud koduvideoid, kus ta juba kolmeaastasena armsalt mätta otsas tampis ja omaloomingut laulis.

Kui väga paljud lauljad sünnivad muusikalise taustaga perre, siis Karmen Telvikul algas kõik teisiti – muusika tuli ise tema ellu.

«Ma olen laulnud nii kaua, kuni ma ennast mäletan. Ema pakkus juba väiksena võimalusi tegeleda erinevate asjadega, kuid muusika oli midagi sellist, mis pani mu silma tõeliselt särama,» avaldab laulja.

Laulja Karmen Telvik. 26.01.2023, Tallinn.
Laulja Karmen Telvik. 26.01.2023, Tallinn. Foto: Sander Ilvest

Muusika on sõber

Karmen ei mäleta, et oleks lapsepõlves perega tohutult palju muusikat kuulanud, kuid sellest hoolimata oli tal silme ees siht minna muusikakooli õppima. Vanemad arvasid algul, et tõenäoliselt läheb tema õhin peagi üle, sest just nii läks Karmeni vanema õe ja vennaga, kes samuti muusikakooli astusid, kuid kelle esialgne entusiasm pärast paari aastat vaibus.

«Aga see ei olnud lihtsalt faas, mis üle läheb,» möönab noor laulja, kes tegeleb muusikaga tänaseni.

Karmen armastab laulmise juures enim seda, et ta saab inimestele muusika kaudu lugusid jutustada. Lauljanna sõnul on see hoopis teine maailm, kuhu ta hetkeks siseneb, ümber kehastub või kus hoopis mõnda iseenda lugu räägib. Tema sõnul on muusikas tunduvalt lihtsam oma mõtteid ja tundeid väljendada.

 

«Muusika on minu jaoks sõber. Kui on hea päev, panen muusika käima ja tantsin. Kui aga halb päev, panen käima natuke melanhoolsema loo ja see toetab mind. Muusikal on selline vägi,» selgitab ta.

Sahtlisse koguneb üha enam enda loomingut

Karmen tõdeb, et kuigi ta on lugusid mitu aastat peamiselt sahtlisse kirjutanud, on ta laulukirjutajana ikkagi veel üsna teekonna alguses.

«Ma liigun selles suunas, et ühel päeval ka enda muusikat avaldada ja esitada. Mõned korrad on see esitamine mul ka õnnestunud,» ütleb Karmen ja toob näiteks Otsa kooli lõpueksami, kus tal oli au enda kirjutatud laule esitada.

Karmeni sõnul on muusika kaudu tunduvalt lihtsam oma mõtteid ja tundeid väljendada.
Karmeni sõnul on muusika kaudu tunduvalt lihtsam oma mõtteid ja tundeid väljendada. Foto: Sander Ilvest

Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis rütmimuusika laulu erialal õppimine andis Karmenile tugeva põhja, lisaks sai ta inspiratsiooni ja julgust edaspidi rohkem ise kirjutada. Nüüd täiendabki ta teadmisi Tallinna muusika- ja balletikoolis muusikaproduktsiooni ja laulukirjutamise erialal.

Karmen on väga suur eesti muusika austaja, nimetades oma lemmikuteks Anetti ja Liisi Koiksoni. «Ise kirjutan indie-pop'i, RnB ja souli sugemetega muusikat ning mulle meeldib laulda ka funk'i ja diskot. Bändiga me just sellist asja teemegi,» räägib Karmen oma eelistustest.

Välismaistest artistidest annavad talle inspiratsiooni aga Erykah Badu, Michael Jackson, Lianne La Havas, Yebba, Tom Misch, Jordan Rakei ja Olivia Dean.

Oluline, et sõnum jõuaks kuulajani

Karmeni teeb lauljana ainulaadseks see, et tal on imeline oskus sõnumit edastada või loole sootuks uus tähendus anda. «Ma lihtsalt olen see, kes ma olen. Ma ei taha näida vokaalselt parem, kui ma tegelikult olen. Minule on kõige tähtsam see, et laulu sõnum jõuaks kuulajateni,» sõnab ta.

«Esinedes sisenen justkui teise maailma. Eriti tore on koos bändiga laval olla, sest siis saab tantsida ja kaasa elada. Mulle väga meeldib publikuga suhelda ja see sünergia, mis tekib, on väga mõnus,» lisab ta.

Karmen Telvik & Markus Nurmsaar astuvad üles populaarsel üritusel Vapiano Ladies Night, mis toimub 8. veebruaril Tartus.

Karmen Telvik astub lavale koos oma elukaaslase Markus Nurmsaarega – vägev duo esitab nii eesti- kui ingliskeelset pop- ja indie-muusikat.

«Avastasime, et sobime üllatavalt hästi kokku ning sellest sündis ka sümbioos laval. Väga tore on koos esineda ja ette võtta asju. Markus on fantastiline muusik, kes mängib nii kitarri, klaverit, trumme kui ka laulab suurepäraselt,» kiidab Karmen lavapartnerit, kes on ühtlasi kodumaise bändi Before The Outro klahvimängija ja muusika autor ning kõige värskema superstaari Alika Milova bändi kitarrist.

Lisaks muusikale seob paari ühine huumorimeel, koos kokkamine, sarjade vaatamine, jalutamas käimine, aga ka reisimine.

Kui küsida, kus Karmen end viie aasta pärast näeb, vastab ta unistavalt: «Soovin olla õnnelik inimene ka siis ning olla rahul oma valikutega ja selle teekonnaga, mis on seljataga. Soovin end julgelt artistiks nimetada, olla palju enda kirjutatud muusikat välja andnud ning olla kindel selles, mida teen ja kes ma olen. Olen lootusrikas kõige uue ees.»

Märksõnad
Tagasi üles