L, 3.12.2022

VIDEO ja GALERII ⟩ Hannes Rüütel: «Tunnetest võib ja peab rääkima. See ei ole mingi tabu!»

Intervjuu Hõbenõela võitjaga otse Tallinn Fashion Weekilt
Hannes Rüütel: «Tunnetest võib ja peab rääkima. See ei ole mingi tabu!»
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Hõbenõela võitis meestemoe disainer Hannes Rüütel. Kuidas ta seda tegi? Pannes kokku tunnete keele, tehnilise täiuslikkuse ja julguse lähtuda ainult iseenda sisetundest. Postimees tabas talendi vahetult peale võitu otse Tallinn Fashion Weeki sündmuste keerisest.

Kõigil moesõpradel Eestis on põhjust rõõmustada – meil on uus värske ja särav moesähvatus, Hõbenõela võitja Hannes Rüütel. Äge on see mitmel põhjusel – Hannes on üks väheseid disainereid, kes kavandab meestele. Ta teeb emotsionaalselt laetud asju, mis on samas äärmiselt kantavad ja silmapilk äratuntavad. Ning mehed on juba Hannese leidnud. Tema loomingu ainus halb külg ongi see, et asjad krabatakse kiiresti ära ja kes pikalt jokutab, jääb ilma. Suurt masstootmist noorel talendil veel seljataga ei ole.

Mis sa arvad, millega sa publiku ja žürii ära lummasid?

Arvan, et eelkõige võis see olla lugu kollektsiooni taga. Nagu ka oma päris esimese kollektsiooni OIU puhul ammutasin inspiratsiooni oma vanavanemate maakodust, siis nüüd võtsin need elemendid endaga kaasa ja põimisin oma terviklikuma, julgema ja juba enesekindlama disainikäekirja sisse. Ma arvan, et mõjusid just need detailid vanavanemate maakodust ja selline hingelähedane, soe lähenemine asjale.

Jõuline ja enesekindel, aga ta ei unusta ära, et tunnete väljendamine on samuti oluline.

Hannes Rüütel, Hõbenõela auhind ja kollektsiooni modellid.
Hannes Rüütel, Hõbenõela auhind ja kollektsiooni modellid. Foto: Madis Veltmann

Üks asi, mida sa tõesti oskad, on rääkida tunnete keeles. Minna inimestele moega päris naha alla. Oskad sa kuidagi kirjeldada, mismoodi sa seda teed?

Tead, seda on tõesti väga raske kirjeldada. Võib-olla siis minu ema on mind niimoodi kasvatanud, et tunnetest tuleb ja võib rääkida ja see ei ole mitte mingi tabu. Vastupidi. 

Kust sinu värvigamma tuleb?

Värvigamma leian enamasti alati loodusest. Ma tihtipeale avastan oma telefoni scroll'ides, et seal on meeletult palju pilte looduses ja õues olevatest detailidest – puulehtedest, majaseintest, millelt värvikihid on maha koorunud... Kõik see mind inspireerib ja eks ma vahepeal siis oma telefonigaleriid vaatan, mis mind tollel ajahetkel kõnetanud on.

Oskuslikult ühendatud emotsionaalsed mälestused, pehmed detailid, kordumatud elemendid ja modernselt minimalistlik joon. Hõbenõela võitja Hannes Rüütel, TFW sügis 2022.
Oskuslikult ühendatud emotsionaalsed mälestused, pehmed detailid, kordumatud elemendid ja modernselt minimalistlik joon. Hõbenõela võitja Hannes Rüütel, TFW sügis 2022. Foto: Erlend Štaub/TFW

Milline on karakteri poolest see mees, kes sinu loomingut võiks kanda?

Ta on omanäoline. Ta on tundeline ja tundlik, aga samas enesekindel. Jõuline ja enesekindel, aga ta ei unusta ära, et tunnete väljendamine on samuti oluline.

Kes ennast selles kirjelduses ära tundis, võiks värskelt auhinnatud meestedisaineri Hannes Rüüteli nime meelde jätta. Kõik jõulised, enesekindlad ja tundelised mehed – pange kõrva taha. Hannes Rüütel oskab teha midagi sellist, mida mitte keegi teine Eesti vabariigis ei tee. Vaata kindlasti ära kogu suur galerii võidukast kollektsioonist!

Märksõnad
Tagasi üles