L, 1.04.2023

Ithaka Maria sai erilise kingituse Alika Milovalt: see pani mind esialgu õlgu kehitama

Raadio Elmar
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Ithaka Maria Harito
Ithaka Maria Harito Foto: Kristel Puusta

Ithaka Maria Harito on läbi aastate näidanud oma suurepärast talenti nii poplaulja, laulukirjutaja kui ka õpetaja rollis. Tema käe all on lava- ja esinemisjulgust kogunud mitmed andekad noored. Sealhulgas ka Alika Milova, kes on ühtlasi saatesarja «Eesti otsib superstaari» kaheksanda hooaja võitja. Saime teada huvitava fakti, mida eriskummalist värske superstaar oma õpetajale hiljuti kinkis.

«See oli ikka väga eriline kingitus ja pani mind esialgu natuke õlgu kehitama. Kui see idee aga sisu poolest mulle kohale jõudis, siis olin väga õnnelik. Mõistsin, et oleme teinud head tööd,» muigas Ithaka Maria raadio Elmar hommikuprogrammis. 

Kingitus mahtus kõigest paberilehele, kuid sõnum selle taga oli pühendunud õpetaja jaoks märkimisväärselt olulise tähtsusega. «See oli larüngoskoopia pilt, millel olid näha täiesti terved häälepaelad! Kui Alika Milova võitis Superstaari saate, siis lauljatari tempo läks vaid ülesmäge ja häälepaelad hakkasid saama hoopis teistsugust koormust. Ta läks arsti juurde kontrolli ja arsti kinnitas talle pildiga, et kõik on korras,» rõõmustas Ithaka Maria.

«Mul oli mõistagi väga hea meel seda uudist kuulda. Ta on käinud laulutunde saamas vaid minu juures, 12-aastasest saati kuni tänaseni. Kui seal pildil oleks midagi valesti olnud, oleksin ikka väga ehmunud olnud. Õnneks saan teha rahustuseks ka endale pai. Oleme disaininud Alika häält, töötanud kõvasti ning seda kõike turvaliselt häälepaelu hoides,» märkis lauluõpetaja. 

Ithaka Maria meenutas, milliseid haruldasi kingitusi ta veel saanud on. «Olin ligikaudu 10-aastane ja palusin kõigilt sünnipäevaks: laske mul magada! Pere läks kodust ära ja lootsid, et lasevad mul siis kenasti välja magada. Kuid vanaisa oli kuidagi salaja tuppa hiilinud ja hakkas klaveril ühe näpuga toksima sünnipäevalaulu. Ta äratas mind ikkagi üles ja see seik on mul nii hästi meeles. Tunne oli eriline,» rääkis ta.

«Teine hästi armas moment oli see, kui sain sünnipäeval kõne oma ristiisalt. Ta kutsus mind koheselt akna juurde ja palus välja vaadata. Ta teatas uhkelt: «see kõik kuulub sulle!». Ma nägin maailma! Ka see oli pisut kastist välja lähenemine ja jääb samuti aastateks inspireerima,» lausus Ithaka Maria raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula intervjuud SIIN

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles