R, 9.12.2022

PANE TÄHELE ⟩ Märgid, et su kõht võib olla ohtlikult suur

Naine
Märgid, et su kõht võib olla ohtlikult suur
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Kui naisel on vöökoha laius üle 90 cm ja mehel üle 100 cm, võib see olla ohtlikult palju kõhurasva – mida nimetatakse ka vistseraalseks rasvaks. See on seotud ainevahetushäirete, insuliiniresistentsuse, kõrge vererõhu, diabeedi, südame-veresoonkonna haiguste ja rasvmaksaga. Siin on märgid, et su tervis võib olla ohus.

Õllekõht on halb uudis

Eriti murettekitav on kõva ja eenduv kõht. See näitab, et rasva on palju kogunenud ning see on tihedalt kokku pakitud ja surub kõhuseina väljapoole, tekitades õllekõhu. Kõhusein ise koosneb lihastest ja kõvast kiudkoest ning on väga tugev, seepärast tundub kõht kõva.

Kõhurasv ja vähk

Kuna kõhurasv põhjustab kehas põletikku, võib see aja jooksul mõjutada ka immuunsüsteemi, nõrgestades seda ja võimaldades lõpuks vähi tekkimist. Tavalised rasvumisega seotud vähivormid on naistel rinnavähk, munasarjavähk ja emakavähk, meestel eesnäärmevähk ning mõlemal sugupoolel kõhunäärme- ja jämesoolevähk.

Vilets toitumine

Vistseraalne rasv on tihedalt seotud halva toitumisega. Kui süüa palju suhkrut ja töödeldud toitu, põhjustab see vistseraalse rasva ladestumist.

Trenni täielik puudumine

Kui regulaarne liikumine ei ole osa inimese elustiilist, siis on kõhurasv kahtlemata ohtlik ja võib viia tõsiste terviseprobleemideni. Liikumine võib tegelikult sulatada vistseraalset rasva, kirjutab eatthis.

Märksõnad
Tagasi üles