R, 9.12.2022

IGAVESTI KOOS ⟩ Tagasihoidlik hauaplaat: avaldati esimene foto kuninganna viimasest puhkepaigast

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Tagasihoidlik hauaplaat: avaldati esimene foto kuninganna viimasest puhkepaigast
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Edinburghi hertsog Philip ja kuninganna Elizabeth Berliinis 2004. aastal
Edinburghi hertsog Philip ja kuninganna Elizabeth Berliinis 2004. aastal Foto: ECKEHARD SCHULZ/Potsdam Deu/Scanpix

Kuninganna Elizabeth II sängitati esmaspäeval eratseremoonial oma abikaasa prints Philipi kõrvale. Liigutava austusavaldusena lebab hauaplaadi kõrval nende vanima poja, kuningas Charlesi toodud leinapärg. 

Mälestamaks kuningannat on Saint George'i kabelis tagasihoidlik must hauaplaat. 

Eksklusiivne foto avaldati pärast seda, kui selle nädala algusest lubati kabelis taas jumalateenistusi pidada. Kuninganna nimi on kirjutatud kõrvuti tema isa George VI, kuninganna ema, Elizabethi ja tema abikaasa nimedega.

Pärg, mille valis matusetseremoonia jaoks Charles III, lebab austusavaldusena emale marmorplaadi kõrval. Pärjas on roosad, veinipunased ja valged lilled, sealhulgas pelargooniumid, roosid, õnneliku abielu sümbol mirt, hortensia ja kukehari. 

Briti kuningliku perekonna ametlikult Twitteri kontolt selgus, et kuninga erisoovil on pärja sees olev mirt lõigatud taimest, mis on kasvatatud 1947. aastal kuninganna pulmakimbus olnud mirdioksast.

Kolmapäeval foto teinud naine käis kabelis jumalateenistusel. Ta rääkis Daily Mailile: «Mul oli õnne, et sain näha Tema Majesteedi viimast puhkepaika. Tundsin kivi ära matuste ajal meedias nähtud piltidelt, kuid mõistsin peagi, et kuninganna ja prints Philipi nimed on sinna äsja lisatud. Oli väga liigutav näha nende nimesid kõrvuti ja mõelda, et neil on nüüd koos olla terve igavik. Tunnen end ülimalt õnnelikuna, et olin esimeste seas, kes seda näha on saanud.»

Märksõnad
Tagasi üles