R, 9.12.2022

ÜLLATAV TULEMUS ⟩ Mis juhtub, kui kuu aega iga päev pudel õlut juua?

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Mis juhtub, kui kuu aega iga päev pudel õlut juua?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Hiljutisest uuringust võib välja lugeda Väga üllatava tulemuse, kus uuritavateks värvatud mehed jõid kuu aja jooksul igal õhtul ühe pudeli õlut.

Pärast kuu aega kestnud õlleravi leiti, et katsealuste soolebakterite populatsioon oli mitmekesisem kui enne igaõhtust õlletarbimist.

Üks õlu päevas ei olnud uuringu kohaselt mõjutanud katsealuste kaalu, südameseisundit ega seedimist üheski teises suunas.

Pudel õlut päevas võib teie tervisele, eriti meeste tervisele, head teha. Uuringus osales vaid 22 meest, seega tasub tulemust seda asjaolu silmas pidades vaadata.

Uuringute kohaselt võib õlle joomine olla tervisele kasulik, kui see piirdub ühe pudeliga ja eriti siis, kui õlu on alkoholivaba. Teadlased toovad välja, et parim variant on üldse mitte tarbida alkoholi. Õlu sisaldab muuhulgas bioaktiivseid polüfenoole, mis aitavad sul tervena püsida. Mitmekesine bakterite populatsioon soolestikus on seotud inimeste üldise tervisega.

Mida rikkam on soolestiku mikrobioota, seda väiksem on tõenäosus haigestuda näiteks II tüüpi diabeeti või südamehaigusesse. Rikkalik soolestiku mikrobioota on kasulik ka aju tervisele.

Märksõnad
Tagasi üles