- Androgüünne mood on tulnud selleks, et jääda.
- Suurimad võitjad on mehed – nende stiilivõimalused avarduvad märgatavalt.
- Stiil ei määratle kandja soolist identiteeti, vaid esteetilisi eelistusi.
Naiste- ja meestemoe piirid on hakanud hägustuma ning androgüünne riietusstiil hakkab jõudma massidesse. Arvestades ühiskonna sotsiaalset edasiminekut, võib vaid oletada, et tegemist pole mööduva trendi, vaid uue püsiva suunaga moemaastikul.
Mis on androgüünsus?
Androgüünne stiil viitab riietele ja aksessuaaridele, mis ei seostu tüüpiliste soonormidega. Üks levinumaid valearusaamu on, et androgüünne stiil kirjeldab kandja soolist identiteeti, kuid see pole tõsi. Terminit kasutatakse vaid välimuse kohta.
Androgüünselt riietuvad inimesed püüavad vältida oma stiilis ühe soostereotüübi järgimist ning kombineerida elemente mõlemast.
Oskuslikult stiliseerides on tulemuseks unikaalne, autentne ja stiilne välimus, mis pole mehelik ega naiselik.
Androgüünse stiili põhielemendid
Androgüünset stiili eristab tavapärasest väiksem rõhuasetus figuurile. Kui seda ka tehakse, siis mitte soolisi erisusi esile tuues. Eesmärk on varjata kurve, mistõttu sageli välditakse liibuvaid riideid.
Meheliku kehatüübi puhul on soovituslik kanda pehmemaid kangaid, näiteks siidi, pitsi, satiini või sametit. Naistel, kelle eesmärk on androgüünselt riietuda, tasuks aga kanda oversized-lõikeid ja raskemaid materjale, näiteks tviidi või nahka.
Peaaegu sama oluline aspekt androgüünse stiili juures on õige värvivalik. Klassikaline androgüünne look on küllalt tihti üles ehitatud neutraalsetele toonidele: eelkõige mustale, valgele ja halli varjunditele. Sageli kantakse ka maalähedasi toone.
Mõjutusi moemaailmast ja kuulsustelt
Viimaste aastate jooksul on jõudnud androgüünne mood ka haute couture'i ja rahvusvaheliste kuulsuste garderoobi. Nii Max Mara uus kampaania kui ka Vogue'i aprillikuu number keskendusid sooliste tunnuste eiramisele.