R, 9.12.2022

Dalí Karat ei tööta üle 3 tunni päevas: «Elus on nii palju ägedamat teha!»

Kristina Herodes
, ajakirjanik
Dalí Karat ei tööta üle 3 tunni päevas: «Elus on nii palju ägedamat teha!»
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Dalí  Getter Karat / Naistejutud
Dalí Getter Karat / Naistejutud Foto: Konstantin Sednev / Postimees
  • Vähem tööd tähendab rohkem õnne.
  • Maagiline 33 kordub selle naise maailmas.

Dalí Getter Karat sai tuntuks huvitava oskuse poolest – see on oskus olla õnnelik. Kas enamik meist siis seda ei oska? Või tundub meile, et me lihtsalt peame valima muretsemise, punnitamise ja raske koorma vedamise. Sest kõigil on raske! Ja kellel ei ole, see teeb sohki!

Inspireerija ja õnnekoolitaja Dalí Getter Karat astub ruumi nagu päikesekiir. Temast kiirgab helgust ja ta kannab valget. Ühe käe otsas on tal viieaastane poeg Neo, teises käes reisikorv, millest piilub neljakuune pisike koerake. Kõik see tekitab kohe sooja tunde. Samuti see, millise kergusega ta elus kulgeb.

Kuid seda kergust ei tasu segamini ajada pehmusega. Niipea kui vestlusse laskume, saab selgeks, et Dalí on konkreetne ja kuraasikas, tal on oma arvamus igas küsimuses ja ta ei pelga seda ka valjuhäälselt välja öelda. Mistõttu ma ei pane hetkekski imeks, et päris paljudele inimestele meeldib teda kuulata – tema selge mõtterännuga on väga lihtne kaasa kulgeda. Dalí avab endast mitu huvitavat tahku.

Missioon – näidata, et on põhjust olla õnnelik

Ma olen 33-aastane. Olen pärit Kesk-Eestist üsnagi klassikalisest perekonnast – vanemad ja õde-vend. Vanemad on endiselt abielus, juba 33 aastat. Bakalaureuses õppisin sotsioloogiat, magistris ajakirjandust ja meediakommunikatsiooni. Olen läbinud ka Rännaku (The Journey Method) praktikute programmi ning käinud väga paljudel erinevatel vaimse suunitlusega koolitustel üle maailma. Ma olen elanud kuus kuud Indias, rännates mööda Indiat seljakotiga ringi. Sügisel 2009 läksin sinna ja kevadel 2010 tulin tagasi.

Minu missioon on näidata inimestele, et elus on põhjust olla õnnelik; õpetada, mismoodi teadlikult manifesteerida, ja inspireerida inimesi elama TÄIEGA, kogu julgusega!

Elu pole ainult töö

Ma leian, jah, et elus on nii palju ägedamat teha, kui ainult tööd ning seetõttu ma üle 3–4 tunni päevas tööd teha ei vali. Mida oma ajaga teha, on alati inimese isiklik valik ja tunne, et me peame, on petlik. Ka sundust pole olemas, kui seda ise ei vali.

Kui tegelesin sisuloome agentuuriga Kirjutaja, siis ma nautisin kõige rohkem kirjutamist. Tööd tuli aga nii palju juurde, et ühel hetkel ma ei jõudnud seda enam ise ära teha ja võtsin endale kirjutajaid juurde. Kõik toimis, kuniks avastasin, et ma ise enam ei kirjutagi! Olen ainult projektijuhi rollis. See oli päris valus tõdemus ja usun, et paljud väikeettevõtjad seda mõistavad.

5 fakti Dalí kohta, mida sa veel ei tea:

  1. Olen teinud langevarjuhüppe. Tandemina ja seda põhjusel, et sedasi sain kohe esimesel korral 33 sekundit vabalangemist. Megakaif!
  2. Noorena olen harrastanud palju erinevaid spordialasid – karated, võistlustantsu, kergejõustikku, tantsimist jm.​
  3. Lõpetasin liha ja kala söömise aastal 2015. Kuigi, tõsi, kala olen viimase aasta jooksul õige natukene söönud.
  4. Piimatooteid ma pigem ei söö, kuigi juustule ei suuda vastu panna.
  5. Kohvi jumaldan, aga sõltuvuses pole. Ma ei joo kohvi kunagi lehmapiimaga. Kui taimset piima pole, siis jätan kohvi sada protsenti joomata.
Dalí Getter Karat 
Dalí Getter Karat Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Alustad näiteks pagariäriga, sest jumaldad küpsetamist, aga siis avastad end hoopis firmajuhi rollis, kel pole kunagi aega küpsetada. See oli korralik õppetund, kuidas asju MITTE teha ja mida teistmoodi teha.

Eelkõige muidugi oli see ka kasvamise koht. Mismoodi siis ettevõtlust teha selliselt, et endal oleks mõnus ja huvitav, kuid firma ka kasvaks? Eric Edmeadesel on selle kohta hea koolitus: «Business Freedom Experience».

Dalí Karat raamatuga «Õnn on otsus!».
Dalí Karat raamatuga «Õnn on otsus!». Foto: Erakogu

Kasutab manifesteerimist iga päev

Hiljuti just oli olukord, kus vajasin lapse jalgratta hooldust kohe. Kevad on käes ja ma teadsin, et see ei pruugi võimalik olla... Järjekorrad on tõenäoliselt pikad, sest hooaeg on juba käes. Sõitsin töökoja poole ning tellisin universumilt, et töökojas võetaks ratas kohe ette ning et ma saan selle täna kätte, veel enne lapsele lasteaeda järgi minekut. Astusin siis pood-töökotta sisse ja küsisin, kas nad ratastele hooldust teevad. «Teeme küll, aga praegu rohkem rattaid vastu ei võta, sest meil on ooteaeg juba niigi liiga pikk!» Selline tuli vastus. Jagasin temaga, et mul on üks lasteratas, millel oleks vaja kasvõi rattad täis pumbata, et laps sõita saaks. Ta küsis, kas ostsin siit poest. Jah, ostsin. «Hea küll, too siis siia. Teeme kolme tunni jooksul ära!» 

Kolm tundi oli täpselt see aeg, misjärel läksin lapsele lasteaeda järgi. Ja ratas saigi hooldatud. Täpselt, nagu ma tellisin. Kuigi see tundus alguses võimatu.

Kuidas panna oma elus juhtuma need asjad, mida sina soovid? Kuidas töötada vähem ja nautida rohkem? Kuidas harjutada end õnnelikum olema?

Dalí Karati saad kuulata Vapiano Ladies Nightil 11.05 Tartus ja 12.05 Tallinnas Solarise Vapianos. Kui tunned huvi, ole kiire – saadaval veel viimased kohad!

Vapiano Ladies Nightil astub üles õnnekoolitaja Dalí Karat. Muusikat teeb Indrek Ventmann.
Vapiano Ladies Nightil astub üles õnnekoolitaja Dalí Karat. Muusikat teeb Indrek Ventmann. Foto: Vapiano Eesti
Märksõnad
Tagasi üles