R, 9.12.2022

Kaks salajast koostisosa sparglikasvatajalt, et krõmps köögivili eriti hõrgult mekiks

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee toimetaja
Kaks salajast koostisosa sparglikasvatajalt, et krõmps köögivili eriti hõrgult mekiks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Spargel kuulutab kevadet
Spargel kuulutab kevadet Foto: Shutterstock

Spargli hooaeg on tasapisi kätte jõudmas. Soome suurima sparglifarmi perenaine Virpi Karlsson paljastas MTV-le, milline on tema arvates parim viis spargli küpsetamiseks. Nii et haara turult või poest punt sparglit, pane siinsed näpunäited kõrva taha ja anna meile teada, kuidas maitses. 

Kuidas siis põllumehed ise oma kasvatatud sparglit söövad? Parim viis selle valmistamiseks on Virpi Karlssoni sõnul spargli keetmine.

Klassika on spargel hollandi kastmega. Virpi sõnul on tema poja lemmikud aga hoopiski peekonisse keeratud ja pannil röstitud sparglivarred. 

Sparglikasvataja sööb enda sõnul hooaja alguses sparglit vähemalt korra päevas. «Kui jaanipäev kätte jõuab, tunnen, et sparglit hakkab kõrvadest ka välja pressima,» naeris naine.

Tema armastus ja kogemus selle krõmpsu rohelise köögivilja vastu tekitab usaldust, et just see naine teab suurepäraselt kõiki valmistamise nippe ja trikke. 

Sparglit ei tohi tema sõnul valmistada mitte lihtsalt kuidagi «teeme-ära-stiilis» vaid suurepärase tuju ja hea tujuga. Keeduvette tasub lisada kaks salajast koostisosa: suhkrut ja võid ning spargel maitseb veelgi hõrgumalt! 

Märksõnad
Tagasi üles