Miks head jäävad alla ja kurjus võimutseb? Äkki me oleme «hea inimene olemisest» sootuks valesti aru saanud? Ebaõiglusega leppimine tähendab selle kaasosaliseks hakkamist. Julmuse mahavaikimine on argpükslik valetamine. Kas ka sina kuulud nende hulka, kes hea olla soovides kuritegusid korda saadavad?
Jah, me kardame ja soovime oma nahka hoida...
Aga just see on kütus, mis võimaldab väikesel kurjusel kasvada suureks. Vaatame elu halastamatuid õppetunde eneseohverdajatele ning mõtestame ümber, mida hea olemine tänases muutunud maailmas tähendab. Saates jagab oma sügavaid taipamisi Postimees Naise astroloog Margit Korbe. Saatejuht on Kristina Herodes.
Konflikt näitab võimalust areneda
Kui püüame igal eluhetkel olla üdini head ja valgustunud, võib see tähendada seda, et oleme väga vilunud valetajad. Sest keegi ei saa olla ainult ühe poolega münt ning oleks lausa ülekohtune seda nõuda. Miks me nii hirmsasti soovime konflikte vältida ega näe seda, mida need meile tegelikult näitavad?
«Need on potentsiaalsed kasvukohad meie kõigi jaoks,» rõhutab Margit Korbe. «Kui tõeliselt silmitsi seista sellega, mida teisel poolel vastu näidata on, võib see olla tohutu arengu koht. Kuid Eesti ühiskonnas see ei ole alati lubatud.» Kui keegi valgustab meie tumedast poolest pärit omadust, oleks tark selle eest tänulik olla ja uurida, kus on selle juured. Tavalisem käitumine on aga asuda ebakindluse ja hirmu tõukel ennast kaitsma. Rünnata sõnumitoojat, võimalusel ta lausa hävitada. Teha kõik, et keegi teada ei saaks, et meil on selline kehvem pale.