P, 29.05.2022

ÜLLATAV ⟩ Ainult need valitud inimesed võivad kuninganna Elizabethi kutsumata külastada

Naine
Ainult need valitud inimesed võivad kuninganna Elizabethi kutsumata külastada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuninganna  Elizabeth II
Kuninganna Elizabeth II Foto: Steve Parsons / Scnapix

Tema Majesteet kuninganna Elizabeth II on hõivatud naine, mitte selline, kellega võib lihtsalt kokku puutuda väljaspool tema tavapärast avalike esinemiste ajakava. Uskuge või mitte, aga kutsumata ei või Briti kuningannat külastada isegi mitte kõik tema pereliikmed. 

Briti kuningliku perekonna liikmetele kehtivad ranged etiketireeglid, mis reguleerivad nende käitumist, kõnet ja isegi riietust. Etiketiõpetust alustatakse väga noorelt. Tavaliselt niipea, kui nad on piisavalt vanad, et laua taha istuda. 

Üks oluline reegel, millest kuningliku perekonna liikmed peavad kinni pidama, on seotud kuninganna külastamisega. Nimelt ei tohi isegi monarhi lähedased paleesse oma soovi järgi minna ja sealt tulla. Privileeg külastada kuningannat ilma kutseta on ainult neil kuningliku perekonna liikmetel, kelle elukohaks on samuti Buckinghami palee, kirjutab The List.

Teine ​​rühm inimesi, kellel on lubatud kuningannaga kohtuda ilma ametliku kutseta on need, kellel on kuningannaga rutiinsed kohtumised. Näiteks Ühendkuningriigi peaminister, kel on Briti monarhiga ettenähtud iganädalased kohtumised. 

Kuigi Buckinghami palee territoorium on avalikkusele ekskursioonide jaoks avatud, viiakse neid läbi vaid puhkudel, mil kuninganna seal parasjagu ei ela. Seega on võimalused kuningannaga Buckinghami palee giidiga ekskursiooni ajal kohtuda väga väikesed.

Märksõnad
Tagasi üles