N, 8.12.2022

Arst jagab lihtsat toolitesti, mis näitab, kui kaua sa elad

Triin Palmipuu
, Sõbranna.ee reporter-toimetaja
Arst jagab lihtsat toolitesti, mis näitab, kui kaua sa elad
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Kunstiakadeemia sisearhitektuuri 1. kursuse tudengite toolid. Pilt on illustratiivne
Kunstiakadeemia sisearhitektuuri 1. kursuse tudengite toolid. Pilt on illustratiivne Foto: Mihkel Maripuu/Postimees Grupp/Scanpix

On palju andmeid, mis tõestavad, et teatud elustiili muutused võivad eluiga paar aastat pikendada. Aga kuidas on nende proovilepanemisega? Dr Michael Mosley on jaganud lihtsat testi, mis võib öelda, kui kaua sa elad.

Heade elustiilitavade juurutamine alates tervislikust toitumisest kuni trennini võib tõesti eluiga pikendada. Kui aga soovid teada, kui kaua elad ja kuidas vananed, proovi doktor Michael Mosley testi, mis annab kodus järele proovides mugavalt vastuse. 

Selle testi jaoks on vaja ainult tooli.

Mosley kirjeldas, kuidas seda teha: «Selle testi jaoks peate istuma toolil ilma käsi toetamata ja loendama, mitu korda jõuate ühe minuti jooksul istuvast asendit püsti tõusta.»

Arst selgitas: «Teadlased, kes alustasid oma uuringut 1999. aastal, leidsid, et osalejad, kes suutsid harjutust teha rohkem kui 36 korda, olid 13 aastat hiljem kaks korda tõenäolisemalt elus, võrreldes nendega, kes suutsid püstitõusmisi teha ainult 23 korda.»

Selles meditsiiniuuringute nõukogu tehtud uuringus vaadeldi 2760 50ndates eluaastates olevat meest ja naist.

Märksõnad
Tagasi üles