Juba aastaid elas ja töötas Tallinna külje all Koplis vene rahvusest arst, kirjutas 22. märtsi 1933 Uudisleht. Peale erapraktika oli tema arstina teenistuses ka ühes pealinna suurimas tekstiilitööstuses. Hiljuti viibis arst Tallinnas, kus teda Vene turul tabas äkiline südamehaiguse hoog.
Väheste elumärkidega toimetati ta Narva maanteele Eesti arstide erahaiglasse. Ent ei suutnud enam arsti päästa ta ametivendade meeleheitlikud pingutused — tuli paratamata surm. Arst suri reedel ja järgneval pühapäeval ta maeti Kopli õigeusuliste kalmistule. Kõik, kes kadunut enne matuseid vaatamas käisid, imestasid ta põrmu haruldaselt hea väljanägemise üle: nagu äsja magama uinunud, lamas ta kirstus, näol rahulik poolrõõmus ilme, ja ei ühtki kannatuse joont ta palgel.
Mõnigi küsis salaja: «Kas ta ei ole varjusurmas?»
Matuste lähenedes hakkas kadunu elukohas sündima kummalist asju: öösiti kuuldus maja koridorides tasaseid hiilivaid samme ja kui öist jalutajat otsima mindi, siis ei leitud ühtki elavat olevust. Naabermajas kummitas isegi südapäeval, sest majas, kus keegi ei elanud, avanesid iseenesest õhuaknad. Kamina laest kukkusid seletamatuil põhjuseil alla telliskivid, mis tühjas elamus sünnitas õudseid kolinaid. Peagi hakkas ümbruskonna elanike suus liikuma ärev sosin: «Tohter on kodukäijaks hakanud, tema käib ja kolistab ööseti.»
Ara verega naised ei julenud pimeda tulekul enam toastki välja minna ja nii mõnigi mees tundis südame all külmi hirmujudinaid, kui pidi õhtul surnud arsti elamust mööduma. Nii aina kasvasid jutud tohtri vaimust, kes miskipärast ei leia teises ilmas rahu, vaid mingil saladuslikul sunnil käib ööseti külastamas oma maist elupaika, kus ta elupäevil töötanud palju aastaid.