1919. aastal kehtestati Soomes kuiv seadus, mis kestis 1932. aastani. See andis agaratele Eesti «ärimeestele», kes ei kartnud seadusesilma, võimaluse kiirelt rikastuda. Salapiiritusepaadid kimasid üle Soome lahe esimese Eesti vabariigi ajal väga tihedalt ning nii mõnegi julge hundi rind oli rasvane – ja teinekord ka haavleid täis.
Virumaal tõusis 1930ndatel kurikuulsusesse piiritusekuninga tiitli saanud Elmar Sarv, kes oli toona üsna nooruke mees. 1912. aastal Valgevenes, Vitebskis sündinud Elmar oli pärit suurest perest – tal oli suisa neli venda ja neli õde.
Millal täpselt Rakverre kolinud Sarv piirituseveoga tegelema hakkas, on võimatu öelda, kuid toonased ajalehed viitavad, et tema perekond võis seda teha juba 20ndate lõpus. Meediatähelepanu alla sattus mees aga pigem 30ndatel ning selleks ajaks tegeles salapiiritusega juba terve Sarvede suguvõsa – kaks venda, ema, õde ja Elmar ise. Piirituse edasitoimetamisel näitas Sarv üles erilist julgust ja algatusvõimet, nii et teda operatsioonidel raske oli tabada, küll aga jäid tema abilised tihtigi politsei ja piirivalve näppu. Salapiiritust linna toimetas ta küll hobustel, autodega, jalgratastell ja igasuguste muude abinõudega.
Ulakad mässavad
Postimees kirjutab 8. detsembril 1932 ulakate «mässust» Rakveres. Juba siis oli Elmar Sarv tagaotsitav, kuid prassis sõpradega julgelt restoranis Euroopa. Kusjuures, tema esimene süütegu polnud üldse tõsine - ta oli piirivalve rajooniülemal näo täis sõimanud, mille eest talle kahenädalane arest määrati. Sarv polnud aga nõus end kätte andma ning kuulsusrikas elu algas.
Euroopas prassides tundis Sarve ära üks politseinik, mille peale aga Sarv koos sõpradega restoranist lahkus. Parkali tänaval jõuti Sarvele järele, ta peeti kinni, kuid teel jaoskonda ründasid Sarve sõbrad politseinikke, kiskusid ta lahti ja mees põgenes. Appi kutsuti kaks kordnikku, kes Sarve uuesti Parkali tänavalt ühe maja lakast tabasid. Tugeva kehaehitusega noormehel õnnestus aga «väheldaste politseinike» käest jällegi lahti rabeleda ning nelja tuule poole ta tol korral ka kadus.