Kui Sa oled vihane või paanikas, siis võta ruttu selle üle juhtpositsioon rahulikult sisse ja välja hingates. See saadab Sinu ajule signaali, millest saab omakorda keha tagasi positiivseid signaale, et ärevusest võitu saada.
Muidugi on olemas erinevaid hingamismeetodeid. Üks nendest on näiteks kolmeosaline hingamine, mis koosneb ühest suurest sissehingamisest ning sügavast välja hingamisest, millega pöörad tähelepanu kogu oma kehale. Kui oled saavutanud rahuliku hingamise, saate muuta hingamise vahekorda 1:2 ehk aeglustate oma väljahingamist, et see oleks 2 korda lühem kui sissehingamine.
Kui harjutate neid tehnikaid rahulikult, siis ärevushoogude korral oled teadlikum kuidas neid praktiseerida.
2. Tunnista endale, et oled ärevuses või vihane
Mõtesta oma peas, kas oled ärevuses või vihane. Kui suudad mõista oma tundeid ning lubad endal seda oma kehast välja lasta, võib kogetav ärevus või viha väheneda.
3. Esita oma mõtetele väljakutse
Üks suur osa ärevuse või viha tekkeks on mitteratsionaalsed mõtted, millel tihti ei ole mingit mõtet. Need mõtted on varieeruvalt nii positiivsed kui negatiivsed. Tihti võib juhtuda, et oled sattunud mõttekeerisesse „mis siis, kui“, mis võib põhjustada sinu elus paljude asjade saboteerimist.
Kui avastad end mõtlemas välja järjekordseid stsenaariumeid, siis esita oma mõtetele väljakutse ning küsi endalt järgmisi küsimusi:
Kui tõenäoline on see, et see juhtub?
Kas selles mõttes peitub mingigi loogika?