See soovitus võib eestlaste jaoks küll imelik tunduda, kuid on asjalik sellegipoolest. Sa ei tea, millele sa tegelikult tänaval peale astud ning seeläbi oma kingadega tuppa tood. On hea tunne, kui tead, et astud magamistoas puhastele vaipadele ning seeläbi ka puhaste jalgadega voodisse.
Ka toit tuleks magamistoast eemal hoida. Eksperdid ütlevad, et soovitatav on mitte süüa kolm tundi enne uinumist, et vältida seedehäireid, kõrvetisi ning isegi halbu unenägusid. Kui tõesti vajad enne uinumist väikest snäkki, siis proovi midagi kergesti seeditavat nagu jogurt või näiteks hapukaid kirsse või pistaatsiapähkleid, mis sisaldavad uinumist soodustavat melatoniini.
Ei õlu, vein ega kanged alkohoolsed joogid ei ole head viisid enne magama jäämist lõõgastumiseks. Kuigi vägijoogid teevad inimese üldiselt uniseks, tekitab öine alkoholitarbimine ka higistamist, peavalusid ning õudseid unenägusid. Rääkimata sellest, et kui jood ükskõik millist vedelikku enne magama minekut liiga palju, siis võib sul olla vaja öö jooksul mitu korda tualetis käia.
Uuringud on näidanud, et segamini magamistuba võib une tulekut edasi lükata, sest koristamata tuba registreerub su alateadvuses kui segav faktor või tegemata kodune töö. Korras ja puhas magamistuba juhatab sisse hea une, seega puhasta oma magamistuba kõigest üleliigsest ning muud oma voodi ka iseendale kutsuvaks.
Unega tegelevad eksperdid ütlevad, et ekstreemsed temperatuurikõikumised tuleb tingimata magamistoast eemal hoida. Eriti võivad liiga kõrged kraadid magamistoas tuua kaasa kõrgendatud ärksust ning vähendada sügavaid unefaase, seega soovitatakse temperatuur hoida pigem veidi madalam, kui mujal korteris. See aitab kaasa ka keha loomulikule termoregulatsioonile, mis aitab sujuvalt ühest unefaasist teise liikuda.