E, 11.12.2023

Põhjused, miks Nancy Reagan ei sallinud Raissa Gorbatšovat

Dagmar Lamp
, Teemaveebide osakonna juhataja
Copy
Gorbatšovid ja Reaganid aastal 1988 Kremlis.
Gorbatšovid ja Reaganid aastal 1988 Kremlis. Foto: akg-images/akg-images/Scanpix

Maailma suurimate riikide esileedide omavaheline läbisaamine võib olla teinekord tähtsaimgi kui presidentide suhted. Kui Barbara Bushil oli Raissa Gorbatšovaga suurepärane suhe, siis Nancy Reagan ei sallinud Nõukogude Liidu esimest daami silmaotsaski.

Kahe naise vaheline vaen sai alguse esimesest kohtumisest. Raissa tundus Ühendriikide 40. presidendi abikaasale kuiva, pedantse ja ükskõikse naisena. Nancy ja Raissa vahel valitses pidev rivaliteet, millele andis hoogu ka meedia. Kord näiteks tuli Raissa pidulikule vastuvõtule tagasihoidlikus kostüümis ning sai meedias selle eest kiita, samas Nancy pidulikku kleiti peeti vähem elegantseks.

Sergei Platonov on raamatu «Gorbatšovid» autor ning tema väitel kurtis Nancy juba enne Raissaga kohtumist, et ta ei tea, «kuidas käituda ja rääkida kommunistliku partei liikmega». Siiski tundub, et Reagan muretses ilmaasjata, kuna kohtudes haaras Raissa kindlalt ohjad. Mis aga põhjustas järjekordse kurtmise – pärast kohtumist pannud Reagan pahaks, et Nõukogude Liidu esileedi rääkis lakkamatult ning tema lõputu monoloogi vahele ei saanud keegi sõnagi torgata.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles