Kindlasti on ka olukordi, kus eelistame üldse mitte jagada, sest usume, et jagades kaob kogemuse vägi ning et sõnad kahandavad kogetu erilisust või kogetu kirjeldamiseks sõnadest lihtsalt ei piisa.
Ent üsna tihti hoiab meid jagamast hoopis häbi või süü, et meil millegi või kellegi vastu sellised tunded või mõtted on. Pelgame hukkamõistu ja hinnanguid. Seesugune mõtteviis kõneleb ennekõike sellest, kui sügavalt oleme oma kogemuse või teo juba ise hukka mõistnud ja tunneme piinlikkust ning häbi, et teised võivad sellest teada saada. Selle kõige taga pesitseb hirm olla haavatav, saada ära põlatud, hukkamõistetud ja hüljatud. Häbi hävitab aga empaatia- ja kaastundevõime ning sügavama kontakti ümbritsevate inimestega.
Suutmata võtta ennast vastu sellisena nagu oleme, aktsepteerimata oma tundeid ja teguviise, ei suuda me mõista ka teisi.
Teinekord ei soovi me jagada, kuna peame oma kogemust või arvamust ebaoluliseks, mõeldes, et keda see ikka huvitab ja mida muudab. Niimoodi pisendame oma olemust ning kogetu väärtust. Vahel aga püüame jagamata jättes teisi justkui säästa, kartes, et jagatu võib neis erinevaid emotsioone esile kutsuda. Selleks võib olla ärevus, viha, muretsemine, liigne lootus või muud taolist ning selle kõige vältimiseks eelistatakse jagada osaliselt või üldse mitte.
Ka rõõmusõnumeid ja head sõna ei kipu me alati avatult jagama, sest meil on taas erinevaid uskumusi ja mõttemustreid, mis rõõmu justkui valeks või mittevajalikuks tembeldavad.