K, 4.10.2023

Uuring: inimesed, kes ei saa hommikuti kuidagi voodist välja, on intelligentsemad

Naine
Facebook
Comments
Foto: Pexels

Kas sulle meeldib hommikuti pigem pikalt voodis lebada? See on hea märk, ütlevad uue uuringu autorid.

Kui sa ei saa hommikuti kuidagi voodist välja, siis on meil sulle hea uudis. Ettevõtte Elvesier Research uuring näitas nimelt, et hommikused unimütsid on intelligentsemad.

Tulemused

Võrreldes nendega, kes suudavad hommikuti ilma äratuskellata täpselt üles tõusta, on kauamagajad uuringu kohaselt teistest veidi intelligentsemad. Kes suudab äratuskella ja tukastuse-nupuga üles tõusta ning oma und sellise «kaasaegse eluviisiga» kohandada, olevat eriti tark. Meie keha ei ole nimelt sugugi nii loodud, et meid tuleks äratada. Vähemalt mitte kindlal kellaajal elektroonilise seadme abil, vaid loomulikult ja päikesetõusuga. Kes suudab edukalt selle eluviisi vastaselt toimida, on väidetavalt eriti nutikas.

Täiuslik uneaeg

See toetab üht teist uuringut, mille viis läbi Southamptoni ülikool aastal 1998. Selleks võeti luubi alla 1229 inimese unekäitumine. Tulemused näitasid, et inimesed, kes läksid pärast kella 23 voodisse ja tõusid pärast kella 8 hommikul üles, teenisid rohkem raha ja nautisid õnnelikumat elustiili, kirjutab Freundin.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles