P, 25.09.2022

3 olulist sammu, mida teha enne tööintervjuud

Liisbet Saue
, Sõbranna.ee reporter
3 olulist sammu, mida teha enne tööintervjuud
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Andriy Popov / PantherMedia / Scanpix

Need tööintervjuuks valmistumise nipid aitavad sul ärevusega paremini toime tulla ja võivad tagada ka ihaldatud positsiooni.

Karjäärinõustaja Michelle Armer annab nõu, et enne tööintervjuule suundumist tuleks endale pidada väike innustav kõne ja käia läbi oma parimad omadused, mida saaksid ka uuel töökohal rakendada. Nii toimides ei aita sa kaasa ainult paremale enesetundele, vaid harjutad ka vastamist potentsiaalsetele intervjuuküsimustele.

Kindlasti tuleks enne intervjuule suundumist teha natukene kodutööd ja uurida ettevõtte tausta kohta. Kohe alguses hea mulje jätmine on oluline, sest on välja selgitatud, et pooled tööandjad saavad esimese viie minuti jooksul aru, kas kandidaat on sobilik või mitte. «Kui sa võtad aega, et koguda ettevõtte kohta taustainfot, ei tunne sa ainult ennast paremini, vaid paistad ka teiste kandidaatide kõrval silma,» selgitab Armer.

Kolmas kasulik nipp on enne intervjuud lõõgastuda ja kujutada end ette tööpakkumist vastu võtmas. Aju treenimine nägemaks intervjuud positiivses võtmes võib aidata kaasa paremale vestlusele. Oluline on ka vähendada stressitaset. Kanna mugavaid riideid ja saabu kohale varem, et ei peaks viimasel minutil kiirustama, kirjutab Bustle.

Märksõnad
Tagasi üles