Umbes sama kaua kui Barbie on olnud populaarne, on ta olnud ka patuoinas. Teismeliste tüdrukute ja noorte naiste söömishäired ja kehatajuprobleemid – süüdi on Barbie. Ebaproportsionaalselt suur huvi oma välimuse vastu – süüdi on Barbie. Moetundlikkus – Barbie. Poodlemine kui meelelahutus – ikka Barbie.
Jah, tunnistavad kriitikud, maailm on mitmetahuline ja erivärviline ning leidub muidki tegureid, mis noori ja naisi tühisusele tõukavad, kuid Barbie on nende hulgas. Barbie ei räägi (vähemalt mitte veel), tal pole ametiühingut ega muud kaitsvat katusorganisatsioonid. Nii et ta on mugav ohver, kelle peal välja elada pahameelt selle üle, mida ise endalt nõuad, aga täita ei suuda. Tahad näiteks saledamat pihta ja rõõmsamat meelt, aga ikka sööd mossis näoga saiakesi? Siis on ju imelihtne pahane olla oma tahtmise, mitte tahtejõu puudumise pärast. Ja kes selle tahtmise pähe pistis? Barbie!
Ja muidugi teised – Barbiet on hea süüdistada ka siis, kui teised naised ja tüdrukud pole sellised, nagu me tahame. Jällegi, hulga põhjuste hulgas torkab Barbie silma nagu hambaork. Barbie on naiste patuoinas. Meestel ei paista olevat iidolit, kellele omaenese puudusi inkrimineerida.
Aga Barbiele on kriitika nagu hane selga vesi. Kuni Barbie torsot ei vormita ühtlaseks toruks, leiab alati keegi, et nuku keskkoht on liiga peenike, puus liig kitsas ja rind liiga kõrge. Ent Barbie ei ole ju inimene. Ta on nukk, mänguasi. Sama elus nagu lillevaas ja peaks olema ka sama mõjus – kena vaatepilt, kuid ei enamat. Igaüks, kes on proovinud printsessi joonistada, mõistab, et printsessi piht peab olema peenike, sest muidu ei näe ta välja nagu printsess.