Endine rahandusministeeriumi kantsler ja eurole ülemineku asjatundjate komisjoni juht ning praegune TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktor ja rektoraadi liige Tea Varrak on läbi aastate olnud juhi rollis nii mõneski ettevõttes.
Aastatel 2002-2005 oli ta Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees. Ta on olnud ka Juura Õigusteabe ASi nõukogu esimees, ASi Audentes asutaja, juhatuse esimees ja nõukogu esimees, samuti Fontese Koolituse ASi juhatuse esimees, asutaja ja tegevjuht ning Mainori Majanduskooli asutaja ja direktor.
Kuid aasta naise tiitli pälvis ta eelkõige sujuva eurole ülemineku korraldamise eest.
Tea Varrak tunnistas, et kui ta julges ühel hetkel ajakirjanikele öelda, et eurole üleminekuga on kõik kontrolli all, pidi ta kuulma raadios julgele kinnitusele järgnenud kommentaari, et no küll on naine, mis ta seletab, ta ei tee seda nagunii ära.
Naised peavad Varraku sõnul paratamatult ennast palju rohkem tõestama.
«Kui me jälgime meediat, siis meeste puhul öeldakse, et nad on julged, kindlakäelised, otsustusvõimelised. Kuid naiste puhul hakatakse alati rääkima, et kas ta ikka teab, mis ta teeb, kas ta ikka oskab, kas ta intrigeerib,» selgitas ta.
Läbilöögivõime ei sõltu soost
Ometi on Tea Varrak absoluutselt veendunud, et naised on palju otsustusvõimelisemad ja kindlakäelisemad, kui nad millessegi usuvad. «Naised teevad tööd kindlasti rohkem südamega ja panustavad rohkem, naised lihtsalt on nii palju põhjalikumad!» kinnitas ta.