Sinu söögisisu ja sportlik võimekus sõltub paljustki hormoonidest. Seetõttu on oluline oma toitumis- ja treeningplaanis vastavaid muudatusi teha, pidades silmas oma menstruaaltsüklit.
Võta kaalust alla, jälgides oma menstruaaltsüklit
Naise elu käib justkui ringiratast: igal kuul valmib ja eraldub üks munarakk. Iform.se kirjutas, et kaalust saab edukamalt alla võtta, kui jälgida oma tsüklit.
Esimene nädal: menstruatsioon
Vähenda igapäevast kaloraaži (u 2000 kcal) 400 kilokalori võrra. Söö piisavalt valku – 15 protsenti päevasest kalorikogusest (0,8 grammi valku kehakaalu ühe kilogrammi kohta). Harrasta kestvustreeningut, näiteks tempokat kõndi või jalgrattasõitu.
Teine nädal: kuni ovulatsioonini
Vähenda päevast kalorikogust 800 kilokalori võrra. Suurenda päevast valgukogust veerandiku võrra, tarbi selle arvelt vähem süsivesikuid. Jätka kerge füüsilise koormusega ning harrasta jõutrenni.
Kolmas nädal: pärast ovulatsiooni
Jätka kergemate treeningutega ning söö endiselt 1200-1300 kilokalori väärtuses. Vähenda päevast valgukogust 20 protsendi võrra. Vähenda lihastreeningul koormust.
Neljas nädal: premenstruaalne faas
Söö päevas 1800-1900 kilokalori väärtuses toitu ning tavaline kogus valku (15 protsenti 2000 kcal-ist). Tee intensiivset aeroobset trenni ning jätka väiksemal koormusel lihaste treenimist.