Iga kümnes nelja-viieaastane laps märgab regulaarselt öösel voodit. Lapse kasvades tema voodimärgamissagedus järk-järgult väheneb. Aasta vältel õpib oma urineerimist kontrollima ligikaudu 15 protsenti voodimärgajatest. Seitsmeaastastest lastest esineb enureesi 7–9 protsendil ja noorukitest ligikaudu 0,5 protsendil.
Enureesi puhul saab rääkida harva esinevast - kuni kahel ööl nädalas - ja sagedasest voodimärgamisest. Enurees võib olla monosümptoomne või mittemonosümptoomne.
Esimesel juhul on tegemist ainult öise voodimärgamisega, mille korral puuduvad muud alumiste kuseteede haiguste sümptomid. Isoleeritud öine enurees on kõigis vanuserühmades poistel sagedasem kui tütarlastel.
Mittemonosümptoomse häirega lapsel lisandub magamisaegsele märgamisele päevane inkontinents ehk pidamatus või urineerimishäire, näiteks sagenenud või harv urineerimine.
Veel eristatakse primaarset ja sekundaarset enureesi. Primaarse enureesi korral märgab laps voodit sünnist saadik ning tal pole olnud üle kuue kuu kestvat kuiva perioodi. Kui lapsel on enureesi tekkele eelnenud üle kuue kuu kestev kuiv periood, räägime sekundaarsest enureesist.
Enureesi peetakse seisundiks, mis kujuneb välja mitme soodustava teguri koosmõjul. Nendeks on öine polüuuria (suurenenud uriinieritus), kusepõie düsfunktsioon (lapsel on kas väikesemahuline või hüperaktiivne kusepõis) ning sügav uni/ärkamishäired. Nimetatud tegurid võivad olla omavahel kombineeritud, st enamasti esineb sügav uni koos polüuuria või väikse kusepõiega.
Uuringud näitavad, et enureetikutel on öine ärkamine oluliselt raskem kui samasse vanuserühma kuuluvatel tervetel lastel. Öine enurees ei ole haigus, vaid sageli perekondlikult päritav omapära. 73 protsendi enureetikute puhul on öist voodimärgamist ette tulnud ka nende isadel-emadel või teistel lähedastel sugulastel.