Sul ei saagi tekkida isu kala ja köögiviljade järele, kui see soov on lämmatatud sooviga süüa pitsat, krõpse, kooki või teisi hõrgutisi.
Keemilised sõnumikandjad ajus, mis reguleerivad tujusid, isu ja stressi, on samuti mõjutatud sinu toitumisest. Näiteks hea tuju hormoon serotoniini varud kasutatakse stressirohkel ajal ära, sest keha kasutab serotoniini tootmiseks samu ehitusplokke, mida ka kortisooli valmistamiseks.
Kuidas siis toiduga isud üle kavaldada ning hoida oma hormoonid kontrolli all?
1. Regulaarsed toidukorrad
Nii lihtne on ennast lohutada mõttega, et sul pole regulaarseteks toidukordadeks lihtsalt aega. Päeval, kui oled oma kiire elurütmi haripunktis, on näljatunne ilmselt viimane asi, mis sulle meenub. Aga see näljatunne võtab võimust alles hiljem – siis, kui oled õhtul kodus. Ja siis läheb kõhtu juba kõik, mis külmkapi ukse taga peidus. Tulemuseks ülekaal ja süümepiinad.
Regulaarsete toidukordade söömine taastab sinu normaalse hormonaalse tasakaalu. Kui sööd, langevad nii kortisooli kui ka greliini (nälga tekitav hormoon) tasemed ning sa tunned ennast rahuldatuna ja hästi.
Ideaalseim on alustada oma päeva tunni jooksul pärast ärkamist korraliku hommiksöögiga ning süüa iga nelja tunni tagant üks korralik toidukord.
2. Mõõdukalt süsivesikuid
Kõrge kortisooli tase kaaperdab sinu aju ja teeb sulle heade toiduvalikute tegemise äärmiselt raskeks. Liigne süsivesikurikkus toidus teeb sind uniseks. Äärmiselt ebapraktiline seisund, kui pead olema tööl oma võimete tipul.