Talleggi saadiku Rikbergi hinnangul mõjutavad motivatsiooni nii kiire periood koolis kui ka stressirohke aeg tööl. Tihti tuleb mängu lihtsalt inimeseks olemine, sest mõnikord tahaks jalad seinale visata ja mitte midagi teha. Kuigi treeningrutiini hoidmine ja toitumise järgimine võibki aeg-ajalt väljakutseid esitada ning loobumismõtted pähe tuua, on sellistel hetkedel oluline osata end motiveerida.
Et madalseisust üle saada, laiskusele hüvastijätuks lehvitada ja sportliku elustiiliga jätkata, jagab kogenud personaaltreener Rauno Rikberg kolme isiklikku motivatsiooninippi.
Ära loobu armastatud toitudest!
Treeningut tuleb toetada korrektse söömisega, sest liigsete piirangute korral võib keha hakata ühel hetkel lisakütust nõudma ning siin ongi oht libastuda ja reelt maha kukkuda. Aktiivse sportija menüüs peaksid aukohal olema valgud ja head süsivesikud – esimesed on lihaste «ehitusmaterjaliks» ja teised kehale «kütuseks». Samuti on oluline tarbida looduslikke rasvu, sest nendeta keha ei toimi ja oodatud eesmärgid võivadki jääda kättesaamatuks.
Päriselt ei pea lemmikroogadest loobuma, piisab, kui oled leidlik ja asendad armastatud toitudes keelatud koostisosad patuvabade versioonidega. Näiteks võib patuvabaks Inglise hommikusöögiks asendada mõnikord peekoni vasardatud kanafileega, pastanälja peletamiseks meisterda aga nuudleid suvikõrvitsast. Kaloraaži kontrolli all hoidmiseks valmista burger kanahakklihast ning mähi valminud valgurikas kotlet värskesse salatilehte. Valgud on organismi jaoks hädavajalikud, kuna aitavad lihastel pärast treeningut taastuda, kõhu kauem täis hoida ja näljasööstud eemale peletada.