Julgustavad sõnad Stanislavskilt
Stella läks Vsevolod Meierholdi juurde. Üllatuseks julgustas lavastaja teda rohkem kui oleks asjaarmastaja kohta võinud loota. Ta andis soovituskirja Moskva Kunstiteatrisse Stanislavski juurde. Augusti lõpus sõitiski Stella Moskvasse, kus kuulus lavastaja oli nõustunud temaga kohtuma. Lasknud Stellal ette lugeda ridamisi luuletusi ja ühe melodraama, sõnas Stanislavski lõpuks: «Eks ole, kõik on olemas. Jumal on teid väga heldelt andega õnnistanud. Ärge rikkuge seda ära, püüdes kellekski teiseks saada.»
Kodus mehega arvutusi tehes selgus kurb tõsiasi, et Stella poleks Moskvas üksi perest lahus kuidagi selle rahaga ära elanud, mida Kunstiteater oli võimeline talle palgaks pakkuma. Nii tuli jääda Petrogradi.
7. novembril kukutati valitsus. Nüüd oli juba teada, mida karta – oma elu pärast. Naise närvid olid üles ütlemas. Ta avas muudkui aknaid, et kuulata linnast kostvat tulistamist. Mees sundis teda aknaid sulgema, lastega tegelema ja kõva häälega laulma.
Uus võim tegi Meyendorffidest hetkega lihtinimesed – ei tiitleid, ei aukraade, ei sissetulekut. Kõik tuttavad ümberringi põgenesid. Ka nemad ihkasid riigist minema, aga seda oli raske korraldada ilma rahata ja kolme väikese lapsega. Nad kartsid öid, sest tavaliselt siis korraldati läbiotsimisi. Maha müüa tuli vanaaegne Veneetsia mööbel, et varuda veidigi toiduaineid. Sellegipoolest oli nälg igapäevane külaline.
Aleksandra teatri näitleja
Ootamatult korraldati Aleksandra teatris 30. aprillil avatud prooviesinemine. Stella ei saanud võimalust mööda lasta. Prooviesinemine läks nii hästi, et teda mitte ainul et võeti tööle, vaid talle hakati kohe usaldama ka peaosi. Nii sündis Stella Arbenina: «Mu elu eesmärk oli täitunud ja ma näpistasin end, et olla kindel, et ei näe seda unes!»