Katrin ei tee saladust, et tööga seotud raskemad juhtumid poevad tal ikka hinge, kuid aastatega on ta õppinud, et raskused tuleb läbi analüüsida ja endast välja lasta. Ta ei jää kahe käega peast kinni hoidma, vaid mõtleb hoopis, mida saab sellest loost õppida, ning liigub edasi. «Kõik me oleme vaimselt tervemad, kui saame kolleegidega asju arutada ja filtreerida,» sõnab Katrin. Meeskonnatunnetus on see, mis paneb tal silma särama.
Kaheksa aastat tagasi kirjutas Madis Jürgen Katrinist Eesti Ekspressi loo, mis kandis pealkirja «Vanaema, kes tulistab ja tantsib tangot». Toonane Räpina vanemkonstaabel sõitis rattaga tööle, nagu me juba teame, tegi vähemalt 32 kõhulihaste harjutust, tantsis kohalikul aastavahetuse üritusel tangot ning luges õhtuti reisikirju. «Suurem osa peab praegugi paika, aga elu on teinud väikesed korrektuurid,» muigab Katrin.
Reisikirju loeb ta siiani meelsasti, aga viimased viis aastat on ta ise reisinud. Mehega koos plaanivad ja kahekesi reisivad. Neid võluvad eriliselt mägimatkad. Istuvad kodus autosse, võtavad sihi mägede poole ning jõuavad kahe nädala pärast väsinuna, ent õnnelikult koju tagasi. Nad on käinud Tatrates ja Norras, sel aastal Rumeenias ning Moldovas. «Kui ma keskendun ainult ronimisele, mis on kehale suur füüsiline koormus, siis hakkab vaimne pool mängima oma mänge ning viskab saasta peast välja. Mägedes käimine on hea puhastus,» ütleb Katrin.
Sel sügisel keskendusid nad rohkem Rumeenia ja Moldova eluolule, mida Katrin ise nimetab reisiks ajas tagasi. Järgmisel aastal minnakse uuesti Rumeeniasse, aga sel korral ainult mägedesse. Tippu jõudmine ei ole Satsidele peaeesmärk, sest kui loodus mängib vingerpussi ja poolel teel tekib nii paks udu, et ei näe oma sõrmigi, tuleb tagasi pöörata. «Ägedad emotsioonid saame reisist niikuinii. Tipu vallutamine on boonuseks!»