1. Pane asjad kohe oma õigetele kohtadele tagasi
Teate ju küll neid lauanurgale kogunevaid asju, millel on oma koht olemas, kuid kiiruga jäävad vedelema? Lihtne ja levinud soovitus, mis aitab ka päriselt, on need kohe pärast kasutamist oma kohale tagasi panna. Samuti on seda väga lihtne lastele õpetada ja neid koristamisesse kaasata.
2. Kasuta kodumasinaid – need on tehtud elu lihtsustamiseks
«Tänapäeval on väga palju kodumasinaid, ilma milleta oleks peaaegu võimatu hakkama saada,» rääkis Monika. Nii pesumasin kui nõudepesumasin leiavad Monika kodus kasutust iga päev. «Kuna meie peres tehakse ka väga palju sporti, siis tekib musta pesu eriti palju ning pesen pesu tihti iga päev,» selgitas treener ja lisas, et tema uusim abiline on robottolmuimeja, mis suudab nurki puhastada, uksepiitadest ise üle vurada ning mahub ka diivani alla koristama. «Ma ei uskunud, et üks taoline kodumasin võib elu nii palju lihtsamaks teha!» rõõmustas Monika.
3. Kasuta õigeid puhastusvahendeid ja -võtteid
Iga pinna jaoks kasuta just sobivaid puhastus- ja abivahendeid. Näiteks tolmuimejatel on diivani puhastamiseks pisike spetsiaalne otsik ning köögis aitab tööpinna kõige hõlpsamalt puhtaks saada just nõudepesuvahend. Seep ja vesi ei pruugi alati kõigele olla parim lahendus ning puhastades peaks olema ettevaatlik. «Näiteks värvitud seintele ei tohiks läheneda lihtsalt märja lapiga ja kõvasti hõõruda,» teab väikeste laste ema. «Vee baasil seinavärv võib tugeva hõõrumisega hoopis kahjustada saada ning seinale jääb inetu laik. Kindlasti võiks siin küsida nõu spetsialistilt,» soovitas Tuvi.