10 harjumust, millest loobuda, et olla produktiivsem

Hanna Kangro
, Sõbranna.ee reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Rex Features / Vida Press

Erinevalt kuulsustest, ei ole tavalisel inimesel personaalst assistenti ja stilisti, kes igas olukorras aitaks. Seetõttu tuleb hakkama saada oma jõududega ja parim viis selleks, on loobuda vanadest harjumustest, mis võivad sind vähem produktiivsemaks muuta.

Siin on mõned.

  1. Sa pidevalt vaatad oma meilboks. On tehtud kindlaks, et kogu aeg oma meilboksi kontrollimine on seotud mäluhäirete, ärevuse, depressiooni ja üldse madalama tööalase tulemuslikkusega, vahendab Time. Parim viis mitte iga sekund oma kirju vaadata, on leppida enda jaoks kokku, et teed seda näiteks korra tunnis.
  2. Igapäevased koosolekud. Kui ikka midagi hetkel arutada ei ole, siis pole mõtet koosolekut kokku kutsuda, sest see ainult raiskab aega.
  3. Pikad tööpäevad. Uuringud on leidnud, et need, kes töötavad päevas üle kaheksa tunni, on palju madalama produktiivsusega. Ehk tööta vähem aga keskendunumalt ja intensiivsemalt.
  4. Jätad keerulisemad ülesanded tööpäeva lõppu. Kui sul on kombeks teha päeva alguses väiksemaid ja vähemtähtsamaid asju ja õhtul alles võtad ette olulisemad, siis see on halb komme. Õhtul oled sa suurema tõenäosusega väsinud ja ei suuda anda endast maksimumi.
  5. Jood hommikul ainult kohvi. Produktiivse päeva alustuseks on vaja kindlasti midagi süüa. See annab energiat ja jõudu.
  6. Sa ei maga piisavalt. Vähene uni on üks suurimaid produktiivsuse vaenlasi. Uuringud näitavad isegi, et kui inimene pole korralikult mitu päeva järjest maganud, mõjub see samamoodi nagu olla kerges alkohoolses joobes.
  7. Sööd lõunat arvuti taga. Sa võid arvata, et jõuad rohkem, kui jätad lõuna vahele ja pugid laua taga võileiba, kuid peale selle, et võid toiduga ära määrida kogu oma töökeskkonna, ei tõsta see ka sinu produktiivsust. Korralik lõuna annab sulle energiat ja ka võimaluse laua tagant eemale saada.
  8. Sa ei tee pause. Pause on vaja, et su silmad, kael ja kogu keha saaks puhata.
  9. Sa kulutad kõigile tööülesannetele võrdselt aega. Parima tulemuse saamiseks oleks mõistlik ülesanded jagada vastavalt tähtaegadele ja olulisusele.
  10. Sa rööprähkled. Tehes kõike korraga, ei jõua sa keskenduda ja su aju peab ennast pidevalt ümber lülitama ning see ei ole produktiivne.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles