Täna aga on poes selline küllus ja valik, et see mõjub. Kui kõik ümberringi joovad ning joomine on normaalne, igapäevane ja lahe, siis miks peaks meie noored äkki otsustama, et: oh ei, tänan, mina ei joo!
Siin ongi tänase reaalsuse algallikas – kui enne oli alkohol keelatud ja varjatud, siis äkki tekkis seda palju ning kõik piirid kadusid. Inimesed asusid seda usinalt endale sisse kallama, mõtlemata, mis pildi see loob uutele inimestele, lastele. Sama lugu on toiduga.
Alkohol võiks ju olla raskemini kättesaadav ja kallim. Ent mul tekib küsimus, miks mitte siis ka mahlajoogid, poolfabrikaadid, viinerid, koogid ja muud asjad, mis samuti oma kasulike omadustega just ei hiilga? Muuta on vaja alkoholi imidžit, mitte viibutada sõrme või keerata aktsiise suuremaks.
Millist eeskuju me anname?
Tegelikult see, mis oleks pidanud minul kui emal kohe alkoholiisu pidurit tõmbama, ongi eeskuju lastele. Malena peab sõpradega siidri joomist normaalseks, sest see justkui näitab, et nad pole enam lapsed.
Kolmene Sass nõuab ka veini ja õlu maitsta. Ükskord korraldas ta poes sellise skandaali, et mine või maa alla peitu: «Õluuu! Tahan õ-lu! Miks me ei osta ÕLU!?», kisas ta üle Rimi endal pisaraid ja tatti üle näo hõõrudes.
Mul on seda kõike paha tunnistada, aga nii see on. Ka on mul piinlik tulla poest kotiga, mis kolksub, või hiljem viia pudeleid taaraautomaati.