Võimalikud kõrvaltoimed (Kehtib ka plaastri ja tuperõnga puhul.)
Tavaliselt ei tekita kombineeritud hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kõrvaltoimeid, need võivad esineda ajutiselt, tarvitamise alguses.
Siiski esineb harvadel juhtudel iiveldust, peavalu, rindade hellust, kaalulangust või tõusu ja meeleolumuutusi. Kaalutõus piirdub enamasti paari kiloga ja on tingitud vedeliku peetusest kudedes. Kehakaalu muutused olenevad eeskätt söögiisust ja seda pillid ei suurenda.
Mõned kasutajad tunnevad ennast vähem seksikana.
Kui need kõrvaltoimed ei kao iseenesest paari esimese kuuga, siis tuleks sellest oma naistearstiga rääkida. Kasu on sellisel juhul vahetamisest veidi teistsuguse koostisega pillide vastu.
Vahel võib esimestel kuudel esineda ebaregulaarset veritsust. See on tõenäolisem, kui kasutada madalama hormoonisisaldusega vahendit. Midagi ohtlikku selles pole ja see möödub tavaliselt iseenesest. Samuti ei mõjuta selline veritsus vahendi rasestumisvastast toimet. Kui vaheveritsused ei möödu mõne esimese kuuga, siis tuleks sellest jällegi oma arstiga rääkida ja kasu oleks vahetusest.
Vastunäidustused (Kehtib ka plaastri ja tuperõnga puhul.)
Mõnele naisele kombineeritud hormonaalsed vahendid ei sobi: teatud südame- ja veresoonkonna haiguste (sh kõrgenenud vererõhk üle 140/90 mmHg), ägeda maksahaiguse (nt kollatõbi ehk hepatiit) või hormoonsõltuva pahaloomulise kasvaja korral, samuti kui esinevad migreenitüüpi peavalud koos nägemishäirega. Samuti ei saa neid vahendeid kasutada, kui esinevad nägemishäireta migreenitüüpi peavalud, mis kasutamise ajal ägenevad.
Kasutamine on vastunäidustatud ka trombiriski puhul. Olukorda, kus veresoones tekib verehüüve ehk tromb, mis võib ummistada mõne elutähtsa organi (aju, südame, kopsu) veresoone, esineb noortel naistel väga harva. Trombirisk on suurem eakatel, suitsetajatel, suhkruhaigetel, kõrgenenud vererõhuga ja ülekaalulistel naistel ning päriliku eelsoodumuse korral.