Ühesõnaga, kui uus suvi saabus, olin ma pea tervest aastast tööl käia saanud 100 protsendist umbes 60, sest haigused tulid ju ikka nii, et esmalt üks, siis teine – sageli poogiti külge erinevad viirused aga läbi põeti kordamööda ikka mõlemad jne.
Alguses üritasin haiguste ajal tööd teha kodukontoris, ent säärase piina ning minupoolse vastutuleku tööandja suhtes pidin peagi lõpetama, sest isiklikule valusale kogemusele tuginedes ei ole võimalik teha täisväärtuslikku tööd kahe haige kolmeaastase kõrvalt. Tegelikult kuidagimoodi on, aga kokkuvõttes ei võida sellest keegi – kusagilt midagi ikka lappab, kellelgi mõni aur tegemata, rohi võtmata, lõunauni magamata, minul mõnele kõnele või e-kirjale vastamata jne. Süümepiinad kasvasid nii laste kui tööandja ees. Õhtuks oli kurnatusetase laes.
Kas poole kohaga töötamist saab õppida?
Loobusin täiskohaga tööst, puhkasin pool suve, mille jooksul põdesid lapsed läbi ka kokku viis nädalat kestnud tuulerõuged. Uue väljakutse leidsin juba enne puhkust ning sügisest tööle asudes tundus see esialgu nii hästi sobivat – armastatud turundustöö 30protsendilise koormusega. Eestis ei ole osakoormusega töötamine vist veel väga levinud, kuid mina sain seda proovida täpselt seitse kuud, enne kui tajusin, et ma lihtsalt ei oskagi osakoormusega töötada.
Mul oli kohustus töötada 12 tundi nädalas ning kasutasin selleks toggl.com timerit. Üks päev kaheksa tundi kontoris ning ülejäänud neli tundi jagunes nädala peale jooksvalt. Seni, kuni ma sisse elasin, toimis kõik hästi: lapsed said hommikuti kauem magada, haiguste ajal kodus olemine oli täiesti pingevaba, värske tervislik toit oli iga päev laual jne. Ent umbes kolme-nelja kuu pärast, kui töö omapärad paika loksusid, tundsin ennast veel hullemini, kui täiskohaga töötades: iga päev oli nagu pinge, et millisest telefonikõnest või probleemist ja mis kellast mul töö algab ja millal lõppeb. Lõpuks jagasin 12 tundi kodukontorit ning kohtumisi/koosolekuid ära iga tööpäeva peale ning siis otsustasingi, et kui mul peab olema valmisolek töötada siiski iga päev kaks-kolm tundi, olgugi, et mitte kella üheksast viieni, võin ma sama hästi siiski täiskohaga tööle naasta.