Marina Kaljurand liitus Naiskodukaitsega

Linda Pärn
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marina Kaljurand
Marina Kaljurand Foto: Mihkel Maripuu

15. juunil allkirjastas Naiskodukaitse esinaine käskkirja, millega arvati Marina Kaljurand Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonna tegevliikmeks.

Marina Kaljuranna sõnade kohaselt on tal olnud aastaid võimalus panustada Eesti julgeolekusse riiklikul tasandil - diplomaadina, suursaadikuna, viimati välisministrina. Eesti välis-, kaitse- ja julgeolekupoliitika jäävad talle väga oluliseks ka edaspidi ning ta soovib neisse veelgi panustada. «Rahvusvaheliselt teen seda rahvusvahelise küberjulgeoleku komisjoni juhina, siseriiklikult - Naiskodukaitse liikmena,» ütles Kaljurand Kaitseliidu pressiteate vahendusel.

Naiskodukaitsega liitumiseks toob värske liige välja mitu põhjust: «Mul on olnud võimalus jälgida Naiskodukaitse tegevust ja osaleda Naiskodukaitse üritusel. Olen rääkinud organisatsiooni juhtidega ja lihtliikmetega. Viimati kohtusime kevadel Hiiumaa jaoskonna koosolekul, kus rääkisime naiste rollist ühiskonnas. Nägin ja kogesin seda erilist ühtekuuluvustunnet ja pühendumist ühistele eesmärkidele, mis neid naisi ühendab. Neid kõiki, olenemata sellest, kas nad on «muus» elus - kas hambaarstid, vallavanemad, õpetajad või mõne muu ameti esindajad.»

Foto: Ave Proos

Kaljurannale läheb korda Naiskodukaitse eesmärk - panustada riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse, Eesti riigi ja Eesti inimeste turvalisusesse. «See võib kõlada loosunglikult, aga tegelikult on see väga inimlik - hoolida oma inimestest ja panustada oma riiki, et Eesti riik jääks püsima ning et meie kõigi lapsed ja lapselapsed elaksid veel paremas Eestis,» lisab ta.

Ta soovib õppida teoorias ja rakendada praktikas oskusi, mida õpetatakse Naiskodukaitses ning mis on kasulikud ja vajalikud igale kodanikule. «Mõtlen tegevust kriisiolukorras, igapäevaturvalisust, esmaabi ja kriisiabi aga ka sõduri baasväljaõpet ning Kaitseliidu tagala toetust. Ja ma soovin teha seda koos Naiskodukaitse naistega.»

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming on väga uhke, et Marina Kaljurand otsustas astuda Naiskodukaitse liikmeks, see on suur kompliment kogu organisatsioonile. «Naiskodukaitse väärtustab iga oma liiget, ent eriti suur heameel on meil selle üle, kui meiega otsustavad liituda inimesed, kelle ühiskondlik aktiivsus on kõrge ja tegevusulatus aukartustäratav,» sõnas Tooming.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevustes osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses ligi 2500 liiget.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles