Noor maadluslootus Maarja Plaser läheb Serbiasse EMile

Dagmar Lamp
, Postimehe naisteportaali juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maarja Plaser
Maarja Plaser Foto: Marina Suvoroff

Noor ja tubli maadleja Maarja Plaser osaleb 19.–21. mail Serbias toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. Tallinnas Korrus3 maadlusklubis treeniv Maarja Plaser võistleb U15 ehk kuni viieteistaastaste (ehk õpilaste) vanusegrupile peetaval EMil, mis toimub UWW (United World Wrestling) ajaloos esmakordselt.

«Maarja jaoks on see suurepärane võimalus lõpetada hooaeg ning kontrollida oma taset Euroopast pärit vanusekaaslastega,» ütleb Maarja isa ja treener Martin Plaser.

2017. aastal on Maarja saavutanud kadettide (U17) ja juunioride (U21) Eesti meistritiitlid, Umea suurturniirilt eri vanuseklassides esi- ja teise koha, Euroopa suurimalt tüdrukute turniirilt Rootsist Västeråsest kolmanda koha ning Euroopa suurimalt, Eestis peetavalt Tallinn OPEN turniirilt teise koha.

Ukrainlannast treeneri Olga Narepekha sõnul kuni 44 kg kaalukategoorias võistlevat Maarjat võib võistluste eel pidada favoriidiks, ta on võistelnud endast vanemas kategoorias ning seni olnud järjest esikolmikus. «Samuti on oluline märkida, et tiitlid ja ka medalivõidud on tulnud suuremas kaalukategoorias,» ütleb Narepekha. «Kuni 44 kg on väljakutse ja see jääb selles kaalus viimaseks võistluseks. Vanuse lisandudes keha kasvab ning on tulnud teha valik raskemasse kaaluklassi liikumiseks.»

Lisaks Maarjale sõidab Serbiasse treenerina ja toetajana kaasa isa Martin Plaser

Korrus3-st osaleb lisaks Maarjale Ekke Kõu Leitham, kes on praegu valitsev Eesti meister nii kreeka-rooma kui ka vabamaadluses.

Maarja tegemistele saab kaasa elada ka Facebookis!

Tagasi üles