Dr Tammiste ei ole häälekalt naisliidule vastu astunud Facebooki-grupi «Virginia Woolf sind ei karda» liige ning oma sõnul ka mitte «põlevate silmadega feminist», vaid nimetab end töökirega oma erialast vaimustunud meditsiiniinimeseks, kuid vähemtähtis pole ka ise olla ema ja naine.
«Me kõik tahame anda endast viimase, et olla ideaalne nii tööl kui kodus. Ja kõigil meil on hirm, et meie suhted ei pea vastu. Julgen alla kirjutada kui pühendunud, 45 aastat abielus olnud arstide laps, kes teab, et sellistes kodudes pole pea kunagi ühiseid õhtusööke ja aktiivseid pereüritusi või pühade pidamist, sest ikka oli keegi valves või väljakutses – aga keda lohutati, et kellegi teise pere inimene jäi tänu sellele ellu või sai täiuslikumaks ühe juurde sündinud (või päästetud) lapsekese võrra. Julgen alla kirjutada, sest mu meditsiinidoktori kraadiga õde on lahutatud. Ja julgen alla kirjutada, sest tean, et kes teeb, sel juhtubki, ent meditsiinis on kõik ühiskonnaliikmed targad ja meie kaitsetud. Ehk siis pannes mängu kõik, võime kaotada kõik – sealjuures nii võimaluse saada abielulises staatuses aasta emaks kui ka jätkata muretult oma tööd entusiastlikult, sest Eesti Ekspressi või Õhtulehe esikaanel negatiivne kangelane olles ei ole lootust paista ideaalinimesena. Ka ilmselt mitte aasta arstina.»
«Seega, ma loodan, et Piret Veerus on see aasta ema tiitli saaja kõigi nende pühendunud meditsiinitöötajate, kõigi nende teaduseinimeste ja kõigi nende abikaasade pärast, kes vaatamata kogu ideaalpereks mittesobivate tingimuste kiuste pole ära läinud,» loodab Tammiste. «Ja kõigi nende ideaalperede nimel, kes on püsima jäänud tänu ilmaaidatud või päästetud pereliikmetele.»
Naisliidule on esitatud ka teisi aasta ema kandidaate, kes ei vasta üles seatud tingimustele. Nii näiteks toetavad paljud eraisikud ja kaheksa MTÜd, sh Pärnu naiste tugikeskus, aasta ema kandidaadina viie lapse ema ning aastaid lähisuhtevägivalda kannatanud Haini Iloneni.