18-aastaselt 28.2.1910 abiellus Hermine Blaubrück kaugsõidukapten Gustav Jürgensiga. Neil sündisid kaks poega Karl ja Artur. Pere sattus majanduslikesse raskustesse ning oli sunnitud tulema Eestisse, esialgu Hermine Jürgensi onu tallu Käreveres.
Teenis leiba klaverimängijana
Kui Hermine Eestisse tuli, võttis ta kaks isa ettevõttest pärit klaverit kaas ning üks neist, Bechsteini tiibklaver, kuulus elu lõpuni tema kasutusse ning seda tassis ta endaga igale poole kaasa, kuhu ta ka ei kolinud.
Vabadussõjas 1918-1920 osales Hermine rindeõena. Kui lapsed olid kümneaastased, lahutas Hermine Jürgens 1923. aastal mehest ning siirdus koos lastega Tartusse. Mehel oli süvenev alkoholism, omavaheline läbisaamine kehvapoolne. Gustav Jürgens suundus elama Tallinnasse. Mõnda aega elas Hermine koos tolleaegse kuulsa illusionisti Harri Lindneriga.
Tartus teenis Hermine elatist kinos tummfilmide klaverisaatjana. Ta oli lõpetanud 1918–1939 tegutsenud Viiburi muusikakooli (Musiikkiopisto) ja õppinud ka Pariisi konservatooriumis. Hermine Jürgens on komponeerinud väiksemaid palu, üks neist kannab nime «Rong itta». Peterburi pianiino Rauser & Bidepage, millel 1920. aastail Hermine Jürgens kinos tummfilmimuusikat mängis, kuulub nüüd Tartumaa Muuseumi omandusse. Tartu perioodil olevat proua Jürgens eesti keelt rääkinud aktsendiga. Kolmekümnendate alul külastas ta teoloogialoenguid Tartu Ülikoolis. Ta huvitus filosoofiast ja astroloogiast. Kui tummfilmi ajastu lõppes, hakkaski ta tasapisi tegutsema ka ennustamisega.
1935 asus Hermine Ahjale ja oli sealse Krõpsi metsavahi abikaasa. Mõnda aega oli ta seal ka kohaliku naiskodukaitse organisatsiooni esinaine, kuid sai kohtuliku süüdistuse kellegi au haavamises ja oli sunnitud sellest ametist lahkuma. Jürgensi enda sõnul tugevnes tema sünnipärane selgelt nägemise võime kolmekümnenda ja neljakümnenda eluaasta vahel. Põhjuseks olnud selgeltnägemise episood, kus ta 1935. aastal nägi oma elukaaslast koos teise naisega. Rahvajutud Ahja kandist räägivad, kuidas mees olnud kurja selgeltnägijast naisega hädas. Kuigi paljud mäletavad Herminet heasüdamliku naisena, viitavad eluloofaktid muule – äge suitsetaja, kirglik kohvitarbija, paiguti tülitseja.