Teine variant ongi tegelikult vaid pidev praktika ehk oma mõtete jälgimine – mõtete vaatlemine sellise kohalolekuga, et sa ei samastu nendega ehk ei lähe nendega kaasa. Seisad justkui pealtvaataja positsioonil ning ainult märkad, kuid ei osale. Kuna tung neis lugudes siiski osaleda on niivõrd suur, on ka paljudel meist vägagi raske erapooletult oma mõtteid vaadata – tahaks nii kangesti ju kaasa minna ja ketrama hakata. Mida enam me aga mõtetega samastume, seda suuremas illusioonis oma elu elame. Mõtted on nimelt reaalsusest valgusaastate kaugusel ning seda märgates taipame me kõik, kuidas iga konflikt, sõnelus, draama, depressioon, stressihäire, ärevus, hirm jne oleks võinud ka olemata olla.
Aga milleks see kõik siis vajalik on? Elame oma elu ju ka mõtetega samastudes täiesti edukalt ära. Meele üle kontrolli haaramine garanteerib sulle aga rahumeelse elu – mureküllase ja pingelise elu asemel. Nähes läbi oma mõtteid, ei ole sul vaja igale inimesele, iseendale ja olukorrale hinnanguid anda, sul kaob tahe kritiseerida, võrrelda, end pjedestaalile tõsta, uhkustada, luisata, teeselda, viimse piirini pingutada, närveldada jne. Sa võtad asju nii, nagu nad on, uskumata seda häälekest oma peas, kes kogu aeg su elu kastidesse paigutab. Sa vabaned reaktsioonidest, hakkad aina vähem emotsioneerima ning tunned pidevat rahulolu iseenda sees, olenemata situatsioonist.
See küll nõuab Sinult igapäevast praktikat ning prioriteetide paika seadmist, kuid mis on siis veel parem, kui elu ilma igapäevaste segajateta?