«Kaks aastat saab sellest, kui pöördusin Tartu naiste Tugi- ja Teabekeskuse poole,» alustab Kadri oma kohutava loo rääkimist. «Infot sain ühe tuttava kaudu, ta andis telefoninumbri, kuhu üldse helistada. Sel hetkel olin ma vaimselt, füüsiliselt, hingeliselt täiesti läbi,» püüab ta end koguda, kuid hakkab nutma. «Ma olin nii muserdatud, nii läbi tambitud, nii alla surutud, et minust oli alles inimvare. Mitte keegi. Tundsin, et ma enam ei jaksa tugev olla.»
Kadri on oma elus läbi teinud mitu vägivaldset lähisuhet, üks hullem kui teine. Väiksema poja hooldusõiguse eest võitlemine käib siiani.
Esimene abielu algas ja lõppes, kui Kadri oli väga noor, alles 16-aastane. Teise mehega kohtus ta Soomes tööl olles, Eestisse jõudes kolis mees kohe Kadri juurde. Kadrile tundus ta tore ja rahulik mees, esmapilgul ei olnudki ohumärke näha.
Ilusa algusega loosse hakkasid umbes poole aasta jooksul tekkima vägivalla tundemärgid. «Me tulime koos autoga maalt tagasi, ta keeras vastassuunavööndisse ja karjus: «Tahad näha surmasõitu?!» Mina vaatasin tuimalt aknast välja ja mõtlesin, et tulgu, mis tuleb.»
Agressiivsus ja ähvardamine jätkusid, mees vehkis rusikaga, sõimas. Solvas pisiasjade tõttu. «Su laps on vesipea, sa ise oled vesipea,» korrutas mees. «Vaata, kellega sa ta tegid! Su ema on lits, te olete kõik litsid!»
Paari aasta pärast algasid kehalised vigastused. Kadri sai sõna otseses mõttes rusikaga näkku. «Ma mäletan, et mul oli nägu pärast esimest korda segamini ja keha peal sinikad, nii et pidin töölt võtma haiguslehe. Siis tuli ta mind lohutama, olin tema jaoks nii õrn.» Algas tüüpiline tsükkel, kus mees peksis Kadrit, palus siis vabandust, lubas muutuda ja Kadri uskus. Aga samas oli Kadri toas kinni - mees võttis iga kord pärast «intsidenti» vaba päeva, et kindlustada - Kadri on kodus, mees «hoolitseb» ja «poputab» ... Nii ei olnudki ju võimalik tegelikult abi otsida. Peksmine kordus poole aasta tagant, siis oldi kuu aega armastav mees. Aja jooksul aga hellus kadus ja mees teatas, et Kadri saigi asja eest.